"Ən yaxşı ümumtəhsil məktəbi" müsabiqəsi qaliblərinin siyahısı (2009)

Vikipediya, açıq ensiklopediya
Jump to navigation Jump to search

"Ən yaxşı ümumtəhsil məktəbi" müsabiqəsi qaliblərinin siyahısı (2009)Azərbaycan Respublikasında 2008/2009-cu tədris ilində keçirilmiş "Ən yaxşı ümumtəhsil məktəbi" müsabiqəsinin qaliblərinin siyahısıdır.

2008/2009-cu tədris ilində keçirilmiş "Ən yaxşı ümumtəhsil məktəbi" müsabiqəsində müvəffəqiyyət qazandıqlarına görə 50 ümumi təhsil müəssisəsinin hər biri Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 1 sentyabr 2009-cu il tarixli, 460 nömrəli Sərəncamı ilə 10.000 manat məbləğində birdəfəlik pul mükafatı ilə mükafatlandırılmışdır[1].

Qaliblər[redaktə | əsas redaktə]

  1. Abşeron rayonu Xırdalan şəhəri 2 nömrəli orta məktəb
  2. Ağcabədi şəhəri 3 nömrəli texniki-humanitar fənlər təmayüllü məktəb-lisey
  3. "Ankara məktəbi" məktəb-liseyi
  4. Bakı şəhəri Humanitar fənlər gimnaziyası
  5. Bakı şəhəri "İstedad" Beynəlxalq Təhsil Kompleksi
  6. Bakı şəhəri Texniki-humanitar lisey
  7. Bakı şəhəri 2 nömrəli texniki-humanitar elmlər liseyi
  8. Bakı şəhəri 3 nömrəli orta məktəb
  9. Bakı şəhəri 17 nömrəli orta məktəb
  10. Bakı şəhəri 18 nömrəli orta məktəb
  11. Bakı şəhəri 20 nömrəli məktəb-lisey
  12. Bakı şəhəri 32 nömrəli orta məktəb
  13. Bakı şəhəri 47 nömrəli orta məktəb
  14. Bakı şəhəri 54 nömrəli orta məktəb
  15. Bakı şəhəri 72 nömrəli məktəb-lisey
  16. Bakı şəhəri 190 nömrəli orta məktəb
  17. Bakı şəhəri 191 nömrəli orta məktəb
  18. Bakı şəhəri 204 nömrəli orta məktəb
  19. Bakı şəhəri 212 nömrəli orta məktəb
  20. Bakı şəhəri 214 nömrəli orta məktəb
  21. Bakı şəhəri 239 nömrəli orta məktəb
  22. Bakı şəhəri 240 nömrəli orta məktəb
  23. Bakı şəhəri 244 nömrəli orta məktəb
  24. Bakı şəhəri 249 nömrəli orta məktəb
  25. Bakı şəhəri 261 nömrəli məktəb-lisey
  26. Bakı şəhəri 264 nömrəli məktəb-lisey
  27. Bakı şəhəri 267 nömrəli məktəb-lisey
  28. Bakı şəhəri 290 nömrəli orta məktəb
  29. Bərdə şəhəri 2 nömrəli orta məktəb
  30. Göyçay şəhəri 7 nömrəli orta məktəb
  31. İsmayıllı rayonu İsmayıllı kənd orta məktəbi
  32. İsmayıllı rayonu İvanovka kənd orta məktəbi
  33. İsmayıllı şəhəri 3 nömrəli orta məktəb
  34. Kəngərli rayonu Qıvraq qəsəbə orta məktəbi
  35. Kürdəmir şəhəri 2 nömrəli orta məktəb
  36. Kürdəmir şəhəri 6 nömrəli orta məktəb
  37. Qazax şəhəri 1 nömrəli orta məktəb
  38. Lənkəran şəhəri 10 nömrəli orta məktəb
  39. Masallı şəhəri "Dəfinə" məktəb-liseyi
  40. Mingəçevir şəhəri texniki-humanitar lisey
  41. Naxçıvan şəhər hərbi liseyi
  42. Naxçıvan şəhəri 705 saylı hərbi hissənin orta məktəbi
  43. Salyan şəhəri 4 nömrəli orta məktəb
  44. Salyan şəhəri 7 nömrəli texniki fənlər təmayüllü məktəb-lisey
  45. Sumqayıt şəhəri "Təfəkkür" liseyi
  46. Sumqayıt şəhəri 1 nömrəli orta məktəb
  47. Sumqayıt şəhəri 11 nömrəli orta məktəb
  48. Ucar şəhəri 5 nömrəli orta məktəb
  49. Zaqatala şəhəri 1 nömrəli orta məktəb
  50. Zərdab şəhəri 3 nömrəli orta məktəb

İstinadlar[redaktə | əsas redaktə]

  1. "2008/2009-cu tədris ilində keçirilmiş "Ən yaxşı ümumtəhsil məktəbi" müsabiqəsinin qaliblərinin mükafatlandırılması haqqında"Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 1 sentyabr 2009-cu il tarixli, 460 nömrəli Sərəncamı. e-qanun.az  (azərb.)

Həmçinin bax[redaktə | əsas redaktə]