"Ən yaxşı ümumtəhsil məktəbi" müsabiqəsi qaliblərinin siyahısı (2014)

Vikipediya, açıq ensiklopediya
Jump to navigation Jump to search

"Ən yaxşı ümumtəhsil məktəbi" müsabiqəsi qaliblərinin siyahısı (2014)Azərbaycan Respublikasında 2013/2014-cü tədris ilində keçirilmiş "Ən yaxşı ümumtəhsil məktəbi" müsabiqəsinin qaliblərinin siyahısıdır.

2013/2014-cü tədris ilində keçirilmiş "Ən yaxşı ümumtəhsil məktəbi" müsabiqəsində müvəffəqiyyət qazandıqlarına görə 50 ümumi təhsil müəssisəsinin hər biri Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 17 dekabr 2014-cü il tarixli Sərəncamı ilə 10.000 manat məbləğində birdəfəlik pul mükafatı ilə mükafatlandırılmışdır[1].

Qaliblər[redaktə | əsas redaktə]

  1. Abşeron rayonu Xırdalan şəhər 2 nömrəli tam orta məktəb
  2. Abşeron rayonu Masazır kənd 2 nömrəli tam orta məktəb
  3. Ağdaş şəhəri Müşfiq İsayev adına tam orta məktəb
  4. Ağstafa rayonu Dağ Kəsəmən kənd 1 nömrəli tam orta məktəb
  5. Ağstafa şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb
  6. Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
  7. Astara şəhəri 2 nömrəli tam orta məktəb
  8. Babək rayonu Babək qəsəbə tam orta məktəbi
  9. Bakı şəhəri 145 nömrəli tam orta məktəb
  10. Bakı şəhəri 147 nömrəli texniki-humanitar lisey
  11. Bakı şəhəri 264 nömrəli tam orta məktəb
  12. Bakı şəhəri 291 nömrəli “Ekologiya” liseyi
  13. Bakı şəhəri 83 nömrəli məktəb-lisey
  14. Bakı şəhəri 98 nömrəli tam orta məktəb
  15. Bakı şəhəri Texniki-humanitar lisey
  16. Balakən rayonu Humanitar və texniki təmayüllü lisey
  17. Bərdə şəhəri 2 nömrəli tam orta məktəb
  18. Bərdə şəhəri 4 nömrəli tam orta məktəb
  19. Cəlilabad rayonu Göytəpə şəhər 1 nömrəli tam orta məktəb
  20. Gədəbəy rayonu Slavyanka kənd 1 nömrəli tam orta məktəb
  21. Xızı şəhər tam orta məktəbi
  22. Xocavənd rayonu 2 nömrəli tam orta məktəb
  23. İsmayıllı rayonu İvanovka kənd tam orta məktəbi
  24. Kürdəmir şəhəri 3 nömrəli tam orta məktəb
  25. Quba rayonu Qaraçay kənd tam orta məktəbi
  26. Qusar şəhəri 2 nömrəli tam orta məktəb
  27. Lənkəran şəhəri 4 nömrəli məktəb-lisey
  28. Mingəçevir şəhəri 3 nömrəli tam orta məktəb
  29. Mingəçevir şəhəri Təbiət-riyaziyyat və humanitar elmlər təmayüllü lisey
  30. Naxçıvan şəhəri 9 nömrəli tam orta məktəb
  31. Neftçala şəhəri 4 nömrəli tam orta məktəb
  32. Oğuz şəhəri 3 nömrəli tam orta məktəb
  33. Saatlı rayonu Əlisoltanlı kənd tam orta məktəbi
  34. Saatlı rayonu Qaracalar kənd tam orta məktəbi
  35. Salyan şəhəri 4 nömrəli tam orta məktəb
  36. Siyəzən şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb
  37. Sumqayıt şəhəri "Təfəkkür" liseyi
  38. Sumqayıt şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb
  39. Sumqayıt şəhəri 11 nömrəli tam orta məktəb
  40. Şahbuz şəhəri 2 nömrəli tam orta məktəb
  41. Şəki şəhəri 18 nömrəli tam orta məktəb
  42. Şəki şəhəri 7 nömrəli tam orta məktəb
  43. Şəki şəhəri 8 nömrəli tam orta məktəb
  44. Şəmkir şəhəri Əhməd Cavad adına tam orta məktəb
  45. Şirvan şəhəri 16 nömrəli tam orta məktəb
  46. Şirvan şəhəri 21 nömrəli tam orta məktəb
  47. Yardımlı rayonu Çayüzü kənd tam orta məktəbi
  48. Yevlax şəhəri 5 nömrəli tam orta məktəb
  49. Zaqatala rayonu Humanitar fənlər gimnaziyası
  50. Zaqatala rayonu Texniki fənlər təmayüllü lisey

İstinadlar[redaktə | əsas redaktə]

  1. "2013/2014-cü tədris ilində keçirilmiş “Ən yaxşı ümumtəhsil məktəbi” müsabiqəsinin qaliblərinin mükafatlandırılması haqqında"Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 17 dekabr 2014-cü il tarixli, 930 nömrəli Sərəncamı. e-qanun.az  (azərb.)

Həmçinin bax[redaktə | əsas redaktə]