İstifadəçi:Anar kerimxanov/Digər töhfələr

Vikipediya, açıq ensiklopediya
Jump to navigation Jump to search

Antarktida[redaktə | əsas redaktə]

  1. Balleni adaları
  2. 90°E (göl)
  3. Kilifarevo adası
  4. Esperanto adası
  5. Fanaqoriya adası
  6. Lesidren adası
  7. Koşava adası
  8. Zed adaları
  9. İqlika boğazı
  10. Qoritsa qayası
  11. Pasarel adası
  12. Bilyana adası
  13. Xorxe adası
  14. Robert adası
  15. İngilis boğazı
  16. Mikalvi buxtası
  17. Kruni buxtası
  18. Zahari burnu
  19. Neqra burnu
  20. Edvards burnu
  21. Robert burnu
  22. Tsepina buxtası
  23. Somovit burnu
  24. Batuliya burnu
  25. Sadala burnu
  26. Kitçen burnu
  27. Smirnenski burnu
  28. Qarinya buxtası
  29. Divotino burnu
  30. Beslen adası
  31. Prisad adası
  32. Smilets burnu
  33. Retamales burnu
  34. Svetulka adası
  35. Osenovlaq adası
  36. Oeskus adası
  37. Redina adası
  38. Kovaç adası
  39. Qrod adası
  40. Çuriçeni adası
  41. Vilare adası
  42. Leeve adası
  43. Onoqur adaları
  44. Misnomer burnu
  45. Debelyanov burnu
  46. Hammer burnu
  47. Nevestino buxtası
  48. Katarina burnu
  49. Fort Vilyam burnu
  50. Kozloduy buxtası
  51. Perelik burnu
  52. Vrabça buxtası
  53. Yundola buxtası
  54. Lavrenov burnu
  55. Uqarçi burnu
  56. Boil burnu
  57. Qarvan burnu
  58. Retije buxtası
  59. Çernopeyev zirvəsi
  60. Kribul təpəsi
  61. Dlaqinya qayası
  62. Hidra buxtası
  63. Zornitsa buxtası
  64. Skesa burnu
  65. Rove burnu
  66. Nedelya burnu
  67. Bilyar burnu
  68. Sparadok burnu
  69. Kudelin burnu
  70. Qostilya burnu
  71. Tlaçene buxtası
  72. Draqor təpəsi
  73. Bardarevo təpəsi
  74. Qornik təpəsi
  75. Prilep təpəsi
  76. Konuş təpəsi
  77. Vişeqrad təpəsi
  78. Obzor təpəsi
  79. Giqen zirvəsi
  80. İqnatiyev dağı
  81. Sirius təpəsi
  82. Tintyava zirvəsi
  83. Lardiqo zirvəsi
  84. Oqled zirvəsi
  85. Çoçoveni nunatakı
  86. Smin zirvəsi
  87. Kolobar nunatakı
  88. Survakari nunatakı
  89. Mureno zirvəsi
  90. Draka nunatakı
  91. Dolen zirvəsi
  92. Smokinya buxtası
  93. Çudomir buxtası
  94. Beripara buxtası
  95. Baliya burnu
  96. Leşko burnu
  97. Qarbel burnu
  98. Polejan burnu
  99. Vapa buxtası
  100. Disilitsa burnu
  101. Froloş burnu
  102. Mitev buzlağı
  103. Lakatnik burnu
  104. Lista burnu
  105. Senokos nunatakı
  106. Amadok burnu
  107. Lopyan təpəsi
  108. Siniger nunatakı
  109. Koburq zirvəsi
  110. Obidim zirvəsi
  111. Zanoqe təpəsi
  112. Eremiya təpəsi
  113. Qreben təpəsi
  114. Yarlovo nunatakı
  115. Kumata təpəsi
  116. Kokalyane burnu
  117. Uqain burnu
  118. İrnik burnu
  119. Mezdra burnu
  120. Byevoter burnu
  121. Esteverena burnu
  122. Monroye burnu
  123. Barutin buxtası
  124. Vokil burnu
  125. İvaylo buxtası
  126. Broks zirvəsi
  127. Mursalitsa zirvəsi
  128. Strahil zirvəsi
  129. Ahrida zirvəsi
  130. Mirovyane zirvəsi
  131. Zimornitsa zirvəsi
  132. Fuça zirvəsi
  133. Bezden zirvəsi
  134. Kovil nunatakı
  135. Bohot nunatakı
  136. Ostruşa nunatakı
  137. Beadnos nunatakı
  138. Oreşak zirvəsi
  139. Qolemani zirvəsi
  140. Marsa buzlağı
  141. Patleyna buzlağı
  142. Embree buzlağı
  143. Kopsis buzlağı
  144. Padala buzlağı
  145. Ellen buzlağı
  146. Fonfon buzlağı
  147. Gerila buzlağı
  148. Rumyana buzlağı
  149. Delyo buzlağı
  150. Burdenis buzlağı
  151. Arapya buzlağı
  152. Pulpudeva buzlağı
  153. Mamarçev zirvəsi
  154. Çakarov zirvəsi
  155. Ravnoqor zirvəsi
  156. Kaloyanov zirvəsi
  157. Dimça zirvəsi
  158. Mihnevski zirvəsi
  159. Tikale zirvəsi
  160. Pirqos zirvəsi
  161. Humar zirvəsi
  162. Qovedare zirvəsi
  163. Duhla zirvəsi
  164. Marçayevo zirvəsi
  165. Rilets zirvəsi
  166. Vrelo zirvəsi
  167. Karpoş burnu
  168. Qostun burnu
  169. Berende butası
  170. Qalapaqos buxtası
  171. Muldava buzlağı
  172. Nesla buzlağı
  173. Koloş buzlağı
  174. Biqo dağı
  175. Perçot dağı
  176. Qreyam sahili
  177. Lisiya silsiləsi
  178. Krasava burnu
  179. Vartop burnu
  180. Pripek burnu
  181. Biser burnu
  182. Narezne buzlağı
  183. Loubye sahili
  184. Blaqun buzlağı
  185. Doliye buzlağı
  186. Peyna buzlağı
  187. Dabrava buzlağı
  188. Studena burnu
  189. Predel burnu
  190. Resus buzlağı
  191. Tamuris buzlağı
  192. İliada buzlağı
  193. Lipen buzlağı
  194. Kleptuza buzlağı
  195. Altimir buzlağı
  196. Dalçev buxtası
  197. Battenberq təpəsi
  198. Penka təpəsi
  199. Dulo təpəsi
  200. Start təpəsi

Siyasətçilər[redaktə | əsas redaktə]

  1. Əkrəm Zeynallı

Braziliya bələdiyyələri[redaktə | əsas redaktə]

Boks[redaktə | əsas redaktə]

  1. İvan Fihurenka
  2. Masiey Yojvik
  3. Aleksandr Riskan
  4. İqor Sopinski
  5. Severiane Çiladze
  6. Dodci Kodco Ayigah
  7. Aynar Karlson
  8. Abdul Omar
  9. Simplis Fotsala
  10. Artur Hovhannisyan
  11. Leandro Blank

Güləş[redaktə | əsas redaktə]

  1. Tuomas Pukkila
  2. Yevgeni Lesiye

Pul vahidləri[redaktə | əsas redaktə]

Dəqiqləşdirmə[redaktə | əsas redaktə]

  1. Eddi
  2. Qoyko

Olimpiya Oyunları[redaktə | əsas redaktə]

  1. Nauru Olimpiya Komitəsi

Astronomiya məqalələrim[redaktə | əsas redaktə]

  1. Asteroidlərin siyahısı: 4001–5000

Göydələnlər[redaktə | əsas redaktə]

  1. Saint Luke's Tower
  2. 520 Park Avenue
  3. Chang Fu Jin Mao Tower
  4. Nanjing World Trade Center Tower 1
  5. Golden Eagle Tiandi Tower A
  6. Golden Eagle Tiandi Tower B

Yaratdıqlarım[redaktə | əsas redaktə]

  1. Gonbul (bomba)
  2. Cokyo təqvimi
  3. Eyfel qülləsində adı yazılmış 72 şəxsin adı
  4. Loqan medalı

Nobel mükafatı laureatları

  1. Takaaki Kacita
  2. Lui Reno
  3. Robert Milliken
  4. Nils Dalen
  5. Klas Arnoldson
  6. Uilyam Krimer
  7. Robert Barani
  8. Artur Makdonald
  9. Fredrik Bayer
  10. Corc E. Smit
  11. Entoni Legget
  12. Mariya Göppert-Mayer
  13. Əbdus Salam
  14. Culio Natta
  15. Aaron Sixanover
  16. Sol Perlmutter
  17. Masatoşi Koşiba
  18. Aleksey Abrikosov
  19. Vitali Ginzburq
  20. Artur Kompton
  21. Erik Kornell

Fotoqrafiya

  1. Ara Gülər
  2. Villi Puçner
  3. Mikrofotoqrafiya
  4. Rəqəmsal fotoqrafiya

Adalar

  1. Kirov adaları
  2. Abruka adası
  3. Kolpina adası
  4. Bişevo adası
  5. Kastos
  6. Adalar adası
  7. Visovaç adası
  8. Rava adası
  9. Prviç adası
  10. Andipsara (ada)
  11. Vanikoro adası
  12. Kanuan adası

Göllər

  1. Balıq göl
  2. Batlava gölü
  3. Drukşiai gölü
  4. Tisa gölü
  5. Yamno gölü
  6. Brebeneskul
  7. Bannoye gölü
  8. Arpi gölü

İnzibati ərazilər

  1. Bijeljina
  2. Prizren
  3. Serbiya əhalisi
  4. Şile ilçəsi
  5. Çamaş ilçəsi
  6. Dimetoka
  7. Çiqoç
  8. Çeçersk
  9. Plaoşnik
  10. Ahoa

Tarixi binalar

  1. Belqradın qapıları
  2. Xarkov Beynəlxalq Aeroportu
  3. Latviya Milli İncəsənət Muzeyi
  4. Bolqarıstan Hərb Tarixi Muzeyi
  5. İlinden
  6. Vyana İslam mərkəzi
  7. Mikkel muzeyi
  8. Halqaşəkilli bulvar
  9. Klaypeda Dəmiryol Stansiyası
  10. Auqarten Farfor Manufakturası

Su hövzələri

  1. Atatürk su anbarı
  2. Timiş çayı
  3. Vitim çayı
  4. Çirxalyu şəlaləsi
  5. Boulari Bey
  6. Bararati çayı
  7. Demini çayı

Şəxslər

  1. Muxtar Əvəzov
  2. İosif Lada
  3. Yevgeni Koşeriu
  4. Hendrik Adamson
  5. Auqust Alle
  6. Ksente Boqoyev
  7. Teodor Laço
  8. David Abdulai
  9. Marsel Berger
  10. Antoon Postma
  11. Ray Bequm
  12. Yohan Stolan
  13. Nelson Pinedo
  14. Kreşo Omerzel
  15. Pietro Diana (rəssam)
  16. Beki İkala Erikli
  17. Uilyam Saliçe
  18. Emmanuel Niyonkuru
  19. François Çereke
  20. Aleksandr Çuçelov
  21. Karl Gerstner
  22. Peter Farmer
  23. Anna Senkoro
  24. Sesiliya Qonzalez Qomez
  25. Leonardo Benevolo
  26. Antoni Tu Şihua
  27. Corc Miller (kriketçi)
  28. Lex Trzekiakovski
  29. Uilyam Keyson
  30. Sudhindra Çandra Dasqupta
  31. Ziqmunt Bauman
  32. Ronan Fanninq
  33. Oddvar Barli
  34. Hubert Lukot
  35. Roland Qlavani
  36. Alenka Qolyevşek
  37. Daniel Vişer
  38. Hişam Əl-Otaibi
  39. Eduardo Blasko Ferrer
  40. Horasio Quarani
  41. Robert Pyer Sarrabere
  42. Robert Anker
  43. Svennik Hoyer
  44. Xose Luis Astiqarraqa Lizarralde
  45. U Ko Ni
  46. Ramdas Aqarval
  47. Baxti Belayib
  48. Sotşa Dlamini
  49. Andre Salvat

Dağlar və vulkanlar

  1. Şar dağları
  2. Ozren dağı
  3. Aqunq vulkanı
  4. Konkord zirvəsi
  5. Conen dağı

Əlavələr

  1. Ən böyük kitabxanaların siyahısı
  2. Assuriya təqvimi
  3. Esperanto ədəbiyyatı
  4. Ümumdünya Esperanto Konqresi
  5. Albaniya şərabı
  6. Kosovo avtomobil dövlət yol nişanı
  7. Kaçkar Dağları Milli Parkı
  8. Albaniya dövlət bayramları və xüsusi günləri
  9. Üç Ulduz Nişanı
  10. Slovakiya Cənnəti Milli Parkı
  11. Latviya keramikası
  12. Serbiyada kənd təsərrüfatı
  13. Maritsa avtomagistralı
  14. Beska körpüsü
  15. Dnestryanı rublu
  16. Tayp 4 Ka-Tsu
  17. Braziliya içkilərinin siyahısı
  18. Azərbaycan–Estoniya münasibətləri
  19. Dar ağacı üzərində sağsağan
  20. Silah və müharibə alətləri
  21. Müttəfiqlər
  22. Trio Mandili
  23. Armscor AK22

Kino sənəti[redaktə | əsas redaktə]

Qəzalar[redaktə | əsas redaktə]

  1. 2016 Eseka qatar qəzası

Futbol məqalələrim[redaktə | əsas redaktə]

  1. Di Stefano mükafatı
  2. Golden Boy
  3. Seria A İlin Futbolçusu
  4. FK Kruoja Pakruojis
  5. Banants FK
  6. Şanlıurfaspor (100-cü məqalə)
  7. Türkiyə Super Liqasının rekordları
  8. Azərbaycan Futbol Liqasının 2015 yay transferləri
  9. Azərbaycan Futbol Liqasının 2016–17 qış transferləri
  10. 2015 Valais kuboku
  11. Rəvan FK-ın rekordları
  12. Alan Hardaker kuboku
  13. La Manqa kuboku
  14. Haveeru İdman Mükafatları
  15. Lorik Sana
  16. Mançester 62 FK
  17. Konyaspor KİF
  18. Puertollano CD
  19. Şkoda Xanti FK
  20. Okjetpes FK
  21. Milsami Orhey FK
  22. Skalitsa MFK
  23. İnfonet FK
  24. 2011-12 Estoniya Kuboku
  25. Jan-Mari Pfaff
  26. FİFA Əsrin klubu
  27. Bobriusk Belşina FK
  28. Kopa Amerika Sentenario
  29. Xücənd FK
  30. Volın Lutsk FK
  31. Vitorul Konstanta FK
  32. Qızılqum FK
  33. Panərəb Oyunlarında futbol
  34. Milli futbol komandalarının ləqəbləri
  35. FİFA 100
  36. Aleppo Beynəlxalq Stadionu
  37. Yadanarbon FK
  38. Fikayo Tomori
  39. Uiqan Robin Park FK
  40. Anyan FK
  41. Seul E-Lənd FK
  42. Samuel Armenteros
  43. Srdan Babiç
  44. UEFA Avropa Kuboku 2016 A qrupu
  45. UEFA Avropa Kuboku 2016 B qrupu
  46. UEFA Avropa Kuboku 2016 C qrupu
  47. UEFA Avropa Kuboku 2016 D qrupu
  48. UEFA Avropa Kuboku 2016 E qrupu
  49. UEFA Avropa Kuboku 2016 F qrupu
  50. Artyom Fedetskiy
  51. UEFA Avropa Kuboku 2012 seçmə mərhələ A qrupu
  52. David Faupala
  53. Timoti Fosu-Mensah
  54. Kristofer Nkunku (200-cü məqalə)
  55. Stefan Lambez
  56. Boris Smilyaniç
  57. La Fiorita FK
  58. Budaq Nəsirov
  59. Velle N'Diaye
  60. Brda FK
  61. Dylan Naputi
  62. Qualiti Distributors
  63. Teaoni Teo
  64. Venus FK
  65. Stad Boeva
  66. Samtredia FK
  67. Covani Lo Selso
  68. NV Arena
  69. Kristian Rubio Sivodedov
  70. Edvinas Girdvainis
  71. Murad Ağakişiyev
  72. Olimpiko Regional Arnaldo Busatto stadionu
  73. Bartlomiey Draqovski (500-cü məqalə)
  74. Almami Ture
  75. Tomas Lemar
  76. Kevin N'Doram
  77. Teodor Bota
  78. Şemel Luison
  79. Fentenoy Yunayted FK
  80. Aleksandr Syomin
  81. Eddi O'Hara
  82. Primo Sentimenti
  83. Erol Keskin
  84. George Peebles
  85. Peter Denton (futbolçu)
  86. Remi Vogel
  87. Safet Berişa
  88. Baqali Dabo
  89. Konstantin Fratila
  90. Brayn Hill (futbolçu)
  91. Moyse Kin
  92. Altay Semey FK
  93. London Bari FK
  94. 2016-17 Azərbaycan Kuboku
  95. 2016 Joan Kamper kuboku
  96. Ayaks 5–1 Liverpul (1966)
  97. Olimpiya Park
  98. Dinamo-Avto Tiraspol FK
  99. Şayon Harrison
  100. Xristofor Hubçev
  101. Viktor Tsaryov
  102. Yaron Ben-Dov
  103. Enzo Benedetti
  104. Zaxariye Noa
  105. Əhməd Kurniavan
  106. Mark Harris
  107. 2017 Afrika Millətlər Kuboku
  108. Metodi Kostov
  109. Covanni Vastola
  110. Akim Latifu
  111. Yaku Meyte
  112. Mark Baeke
  113. Ryan Loft
  114. Karlos Verdexo
  115. Alek Jorjen
  116. Lorenzo Kalleqari
  117. Dennis Hacikaduniç
  118. Lis Musse
  119. Tayo Edun
  120. İqnasio Herreyra
  121. İsmael Diaz
  122. Qreqor Breynburq
  123. Kaniggia Elva
  124. Kavali FK
  125. Luka de la Torre
  126. Bennett Sneddon
  127. Ceyk Fenleyson
  128. David Neres
  129. Ben Sanqare

Braziliya futbolu[redaktə | əsas redaktə]

Yaponiya futbolu[redaktə | əsas redaktə]

Qadın futbolu[redaktə | əsas redaktə]

  1. Hayvaliya QFK
  2. Anita Mulenqa
  3. Emelda Musonda
  4. Vendi Kunda
  5. Meya Banda
  6. Susan Banda
  7. Etel Kama
  8. Anni Kibanci

Futzal[redaktə | əsas redaktə]

  1. Dauren Nurqozin
  2. Çingiz Yesenamanov
  3. Mixail Perşin
  4. Aleksandr Dovqan
  5. Nikolay Penqrin
  6. Fineo De Araujo

Tennis[redaktə | əsas redaktə]

  1. Amra Sadıkoviç
  2. Tena Lukas
  3. Pavol Çervenak
  4. Denis Matsukeviç
  5. Norbert Qombos
  6. Yoris de Lur
  7. Prayneş Qunnesvaran
  8. Ryusey Makiquçi
  9. Anil Yüksel
  10. Barkın Yalçınkale
  11. Mixail Vaks
  12. Uqo Nastasi
  13. Sergey Lixaçev
  14. Bastian Trinker
  15. Rikkardo Bonadio

Biologiya[redaktə | əsas redaktə]

  1. Aslan balığı
  2. Salassinae
  3. Afrika kərkəsi
  4. Mirns sincabı

Oxatma[redaktə | əsas redaktə]

Dağ-xizəkçiləri[redaktə | əsas redaktə]

Cüdo[redaktə | əsas redaktə]

Üzgüçülük[redaktə | əsas redaktə]

  1. Rebekka Heyliger
  2. Camila Sanmooqan
  3. Mariama Sou
  4. Roukaya Mahamane
  5. Frantz Dorsainvil
  6. Fatimə Alkərəmova
  7. Fatema Almahmeed
  8. Anastasiya Tyurina
  9. Ey Ey Tet
  10. Dienov Andres Koka
  11. Bourhan Abro
  12. Eloy İmaniraquya
  13. İbrahim Nişvan
  14. Lum Zaveli
  15. Adam Viktora
  16. Yuri Kisil
  17. Əhməd Attellesey
  18. Yesui Bayar
  19. İrine Preskott
  20. Maksim İniç
  21. Emerik Kpeqba
  22. Pap Yonqa
  23. Breyv Lifa
  24. Athoumane Solihi
  25. Pavel Yuraşek
  26. Mael Ambonquilat
  27. Yules Bessan
  28. Vahan Mkhitaryan
  29. Federiko Bokkia
  30. Aleksey Brianskiy
  31. Ali Xalafalla
  32. Nikola Muskat
  33. Lin Pey-vun
  34. Sonia Aktar
  35. Noura Mana
  36. Larayba Seybou
  37. Bellore Sanqala
  38. Kristofer Doulinq
  39. Freddi Elizalde
  40. Ünsal Fikirci
  41. Rene Vaqner (üzgüçü)
  42. Leopoldo Rodes
  43. Peter Bartşi
  44. Ruben Roka
  45. Axmad Dimyati
  46. Fonq Seov Yit
  47. Qoyko Arneri
  48. Rudi Muller
  49. Alexandro Qaksiola
  50. Benqt-Olov Almstedt
  51. Bob Veaton
  52. Dimitrios Kolovos
  53. Raul Serkeyra
  54. Xulio Kabrera
  55. Bernt Nilsson
  56. Antonio Saloso
  57. Engin Ünal
  58. Korey Olliviyerre
  59. Dastin Tunes
  60. Yevgen Almer
  61. Serxio İrredento
  62. Gillermo Paçeko
  63. Brayn Klifford
  64. Xorxe van Balen
  65. Marian Slavik
  66. Abdullah Abdulrahman
  67. Felipe Tapiya
  68. Nikolas D'Oriano
  69. Martin Bau
  70. Kristof Rasovski
  71. Florian Vellbrok
  72. Migel Valente
  73. Yulian Fletçer
  74. Martin Melkonian
  75. Vladislav Mustafin
  76. Erik Persson
  77. Coşua Palmer
  78. Karlos Klaveriye
  79. Marsin Stolarski
  80. Yan Zibey
  81. Andrea Toniato
  82. Yovana Terziç
  83. Nikol Merizay
  84. Ana Sofia Nobreqa
  85. Ana-Yulia Daskal
  86. Hamdan Bayusuf
  87. Noah Əl-Xulaifi
  88. Driss Lahriki
  89. David van der Kolff
  90. Timoti Vinter
  91. Viktar Staseloviç
  92. Von Yunq-cun
  93. Rita Zeqiri
  94. Talise Lanoe
  95. Kayli Vatson
  96. Ralf Qoveya
  97. Oumar Ture
  98. Tint Myaat
  99. Antoni Sitraka Ralefi
  100. Lani Kabrera
  101. Qabriella Doueyhi
  102. Katarina Simonoviç
  103. Pol Arias
  104. Billi-Skott İrakose
  105. Tindvende Savadoqo
  106. Coşua Tibatemva
  107. Olim Qurbanov
  108. Fərhan Fərhan
  109. Meli Malani
  110. Cordan Agiye
  111. Dionisio Auqustine
  112. Santisouk İntavonq
  113. Haneen İbrahim
  114. Ava Li N'diaye
  115. Ammara Pinto
  116. Mari Əl-Atraş
  117. Kollen Furqeson
  118. Sin Qann
  119. Nikolas Maqana
  120. Migel Mena
  121. Anje Tavçar
  122. Aleksandar Nikolov
  123. Byörn Hornikel
  124. Bredli Vinsent

Yüngül atletika[redaktə | əsas redaktə]

Ağır atletika[redaktə | əsas redaktə]

  1. Xose Llerena
  2. Dmitri Çurşin
  3. Pavol Troyçak
  4. Mikola Boborukin
  5. Haydar Mohamed
  6. Gisli Kristyansson
  7. Geyr Qronnevik
  8. Şiqeharu Yamamoto
  9. Raymund Kopka
  10. Cianq Hayronq
  11. Karl Dumas (Viki 109000-ci məqalə)
  12. Tiqran Kamalyan
  13. Natiq Həsənov
  14. Marqarita Katz
  15. Yulenis Qonzalez
  16. Bibiana Munoz
  17. Andrea Pikova
  18. Mariya Monteyro
  19. Sve Sve Vin
  20. Qabriella Mate
  21. Liliya Musakayeva
  22. İnqrid Fevre
  23. Konstantina Misirli
  24. Anya Baerentsen
  25. Səbinə Rzayeva
  26. Villen Daqeaqo
  27. Migel Deliva
  28. Villem Fillips
  29. Viktor Yanski
  30. Liat Fridman
  31. Anita Henriksen
  32. Soniya Ramalyo
  33. İsabella Akoniti
  34. Kineret Vaynşteyn
  35. Oksana Suxoruk
  36. Anya Moldenhauer
  37. Romi Devi
  38. Miçele David
  39. Milona Kleanti
  40. Xu Xiao (ağır atlet)
  41. Siata Dandukova
  42. Dana Mateyova
  43. Krişna Kumari (ağır atlet)
  44. Tina Çima
  45. Mette Pedersen
  46. Yumiko Kobayaşi (ağır atlet)
  47. Hiter Allison (ağır atlet)
  48. Təranə Abbasova
  49. Liliana Qarsiya
  50. Yuriko Takahaşi (600-cü məqalə)
  51. İngeborq Marks
  52. Nansi Niro
  53. Rosien Lalli
  54. Runqarun Palyay
  55. Evelin Ebhomien
  56. Kin Moe Nve
  57. Varazdat Vasilyan
  58. Li Yinqlonq
  59. Matvey Dalakian
  60. Vladimir Rodrigez
  61. Mücahit Yağcı
  62. Emil Əliyev (ağır atlet)
  63. Aydın Məmmədov (ağır atlet)
  64. Liana Manukyan
  65. Nyugen Thi Yen
  66. Hegine Yepremyan
  67. Yusufcon Yoqubov
  68. Bronko Deyranauv
  69. Rakeş Ranciit
  70. Aurelian Bakiu
  71. Kristian Zurita
  72. Stilyan Qrozdev
  73. Arbnor Krasniqi
  74. Takehiro Kasay
  75. Şota Mişvelidze
  76. Papul Çanqmay
  77. Klarens Kamminqs
  78. Conatan Munoz
  79. Artsiom Şahau
  80. Forrester Osey
  81. Aliaksandr Venskel
  82. Eero Retulaynen
  83. Kimberli Taquakta
  84. Anastassiya İbrahimli
  85. George Çerney
  86. İurie Bulat
  87. Bruna Piloto
  88. Silviya Artola
  89. Hyördis Oskarsdottir
  90. Tatiya Lortkipanidze
  91. Kseniya Maksimova
  92. Cennifer Piter
  93. Aleksandra Klatsiya
  94. Patrisiya Strenius
  95. Akane Yoşida
  96. Pip Malone
  97. Qanzoriqiin Anuuyin
  98. Cessika Lay
  99. Abdallah Mekki
  100. Romario Martins
  101. Cunyor Santana
  102. Aydar Mamadraymov
  103. Konstantine Klement
  104. Krenar Şoray
  105. Stefano Quidi
  106. Trent Dabvido
  107. Xose Barros (ağır atlet)
  108. Samir Qaçem
  109. Ali Oksala
  110. Aleksey Çuikov
  111. Sergeys Puzanovskis
  112. Elion Aqo
  113. Yürgen Matzku
  114. Roman Qlad
  115. Arunas Smelstorius
  116. Dieqo Fakka
  117. Rufus Adeyemi
  118. Mika Kuoksa
  119. Fabio Maqrini
  120. Markus Marksteyner
  121. Henrik Kaus
  122. Hironobu Asada (900-cü məqalə)
  123. Bo Heqnsborq
  124. Yan Musinski
  125. Robert Vaçet
  126. Marko Messias
  127. Xalid Kinq
  128. Klaude Doukam
  129. Sililo Fomay
  130. Aleksander Reys
  131. Vytautas Kirkliauskas
  132. Arik Şervin
  133. Cosef Kerr (ağır atlet)
  134. Mats Lindquist
  135. Kaiks Ayadi
  136. Rilvan Laval
  137. Rafat Qalal
  138. Şuhrat Koçkorov
  139. Abdullah İskandarani
  140. Lii Kanq-suk
  141. Kim Yonq-şik
  142. Tevika Kudaşevitz
  143. Kreyq Blutman
  144. Lusiano Votrea
  145. Tatsuo Hato
  146. Zəfər Tağıyev
  147. Armando Meke
  148. Oussama Misto
  149. Erikas Maljius
  150. Mixail Şuvayev
  151. Xose Utria
  152. LeQrand Sakamaki
  153. Marvin Ximenez
  154. Yousef Kordi
  155. Mouna Skandi
  156. Cessika Lukero
  157. Sayli Valdespino
  158. Hayder Ali
  159. Cek Feleti
  160. Yermek Omirtay
  161. İrmantas Kaçinskas
  162. Lim Yonq-çul (ağır atlet)
  163. Renson Balza
  164. Dayanç Aşurov
  165. Dani Termiqnone
  166. Boadi Santavi
  167. İmam Camaludin
  168. Manuel Sançez (ağır atlet)
  169. Baymurat Orazdurdiyev
  170. Əmmar Hassan
  171. Antonino Pizzolato (Viki 110000-ci məqalə)
  172. Yu Donq-yu
  173. Amar Muşiç
  174. Velisson Silva
  175. Hoanq Tan Tay
  176. Muhammad Beqaliyev
  177. Petr Asayonak
  178. Aleksey Kosov
  179. Yeppe Norqaard
  180. Viktor Getts
  181. Elxan Əliquluzadə
  182. Yanise Lopez
  183. Rikke Moosdorf
  184. Yonna Lomma
  185. Samira Çayter
  186. Mariya Qomez (ağır atlet)
  187. Monika Solçianska
  188. Svitlana Sinişuna
  189. Cey Sakston
  190. Sension Kuezada
  191. Alexandra Perea
  192. Yoon İ-sook
  193. Daniel Roness Strand
  194. Matias Strom
  195. Reano İtami
  196. Pan Yonqtao
  197. Vey Yintinq
  198. Ci Feyyonq
  199. Kanq Seunq-von
  200. Lu Xinqyu
  201. Paek Sol-sonq
  202. Tea Qrönman
  203. Suzanne Hiram
  204. Stasi Suyama
  205. Ven Şih-pin
  206. Tin Tin Hla
  207. Tyoni Batsiua
  208. Sabrin Kamel
  209. Rabab Aşour
  210. Anna Stroubou
  211. Nansi Maneyro
  212. Danila Manka
  213. Canis Degiya
  214. Harriet Namusoke
  215. Mariya Andrea Qatti
  216. Riitta Pirkkiö
  217. Ana Mariya Arraez
  218. Çoy Eun-ya
  219. Timea Ray
  220. İtte Detenamo
  221. Enriko Kangemi
  222. Samet Keleş
  223. Aman Meredov

Velosiped[redaktə | əsas redaktə]

  1. Vittorio Kasatti
  2. Daan Maynqheer
  3. Veli Sadiki
  4. Elisa Balsamo (velosipedçi)
  5. Mixaela Ebert
  6. Tatyana Paller
  7. Roy Piters
  8. Hans Olsen (velosipedçi)
  9. Edqars Riters
  10. Arvid Pettersson
  11. Karl Lundquist
  12. Hyalmar Levin
  13. Karl Landsberq
  14. Auqusts Kepke
  15. Fyodor Borisov
  16. Otto Yensen (velosipedçi)
  17. Martin Saterhoq
  18. Karl Olsen (velosipedçi)
  19. Karl Qulbrandsen
  20. Rene Rillon
  21. Cakes Markault
  22. Luis Bes
  23. Artur Stoks (velosipedçi)
  24. Con Kirk (velosipedçi)
  25. Fridrixs Boşs
  26. Yekabs Bukse
  27. Karlis Kepke
  28. Yanis Livens
  29. Yanis Pratnieks
  30. Aleksis Miçiels
  31. Pyerre Peynau
  32. Davidi Askurava
  33. Aleksandr Vasiukno
  34. Aleksander Dubçenko
  35. Bencamin Edelin
  36. Mark Yurçuk
  37. Yiri Yanosek
  38. Anarqiros Sotirakopoulos
  39. Andrey Strmiska
  40. Davide Plebani
  41. Kristaps Veksa
  42. Yevgeni Kleşçenko
  43. Korey Frieşuk
  44. Qustav Dadela
  45. Brendon Reyd
  46. Bredli Geym
  47. Penias Tentani
  48. Miçal Tomko
  49. Leonardo Kaze Dos Santos Neto
  50. Vladislav Sapojnikov
  51. Arminas Kazlauskis
  52. Esteban Yaffar
  53. Viesturs Morozs
  54. Maliek Bundloss
  55. Kohey Yoşii
  56. Tobias Franek
  57. Feddison Flanders
  58. Kristofer Mireles Suazo
  59. Anderson Ezekiel De Souza Filyo
  60. Ceyms Braun (BMX sürücüsü)
  61. Mattiya Furlan
  62. Bense Buyaki
  63. Rojerio Dos Reys
  64. Yulian Şmidt
  65. Steven Sisar
  66. Tomas Zula
  67. Yan Svub
  68. Sean Qayan
  69. Cukia Yoşimura
  70. Romain Rikkardi
  71. Killan İsidore
  72. Vouter Segers
  73. Migel Alexandro Kaliksto Lopez
  74. Yevgeni Komarov
  75. Qonzalo Molina
  76. Mark Link
  77. Tore Navrestad
  78. Barri Nobles
  79. Coşua Kallan
  80. Aleksandr Katuşev
  81. Federiko Villeqas
  82. Cimmi Terkelsen
  83. Alfredo Kampo
  84. Ramiro Marino Karlomaqno
  85. Amidou Mir
  86. Niklas Laustsen
  87. Yoşitaku Naqasako
  88. Kay Sakakibara
  89. Romain Mahiyeu
  90. Renod Blank
  91. Daniel Franks
  92. Kristens Krigers
  93. Deyv Van Der Burq
  94. Martiyn Yaspers
  95. Castin Posi
  96. Yoris Harmsen
  97. Silvain Andre
  98. Korben Şarrah
  99. Cared Qarsiya
  100. Trent Cons
  101. Tre Vayt
  102. Talat Tunçalp

Atıcılıq[redaktə | əsas redaktə]

Turnirlər[redaktə | əsas redaktə]

  1. 2002 Ağır atletika üzrə Dünya Çempionatı
  2. 2015 Dünya Oxatma Çempionatı
  3. 1999 Ağır atletika üzrə Dünya Çempionatı
  4. 1999 Ağır atletika üzrə Dünya Çempionatı – Qadınlar 58 kq
  5. 2001 Ağır atletika üzrə Dünya Çempionatı
  6. 2007 Ağır atletika üzrə Dünya Çempionatı
  7. 2007 Ağır atletika üzrə Dünya Çempionatı – Kişilər 62 kq
  8. 2014 Ağır atletika üzrə Dünya Çempionatı
  9. 2014 Ağır atletika üzrə Dünya Çempionatı – Qadınlar 69 kq
  10. 1999 Ağır atletika üzrə Dünya Çempionatı – Kişilər 77 kq
  11. 1999 Ağır atletika üzrə Dünya Çempionatı – Kişilər 62 kq
  12. Ağır atletika 2014 Birlik Oyunlarında – Kişilər 77 kq
  13. 2014 Birlik Oyunları
  14. 2015 Ağır atletika üzrə Dünya Çempionatı – Kişilər 85 kq
  15. 2016 UEC Avropa Trek Çempionatı
  16. 2013 Ağır atletika üzrə Dünya Çempionatı
  17. 2016 UEC Avropa Trek Çempionatı – Kişilər komanda yarışı
  18. 2016 UEC Avropa Trek Çempionatı – Kişilər 1 km zaman yarışı
  19. 2016 UEC Avropa Trek Çempionatı – Kişilər seçmə yarışı
  20. 2016 Ağır atletika üzrə Avropa Çempionatı
  21. 2013 Asiya Gənclər Oyunları
  22. 1998 Ağır atletika üzrə Dünya Çempionatı

Seçilmişlər və siyahılar[redaktə | əsas redaktə]

  1. Joan Kamper kuboku Seçilmiş siyahı
  2. FİFA Dünya Kubokunda qeydə alınmış het-triklərin siyahısı Seçilmiş siyahı
  3. İngiltərə milli futbol komandasının het-triklərinin siyahısı Seçilmiş siyahı
  4. 500 və daha çox qol vuran futbolçuların siyahısı
  5. Uollis və Futunadakı kəndlərin siyahısı

Anime və manqalarım[redaktə | əsas redaktə]

Dəqiqləşdirmə[redaktə | əsas redaktə]

  1. Eddi
  2. Qoyko

Olimpiya Oyunları 2016 məqalələrim[redaktə | əsas redaktə]

  1. Dominika 2016 Yay Olimpiya Oyunlarında

Olimpiya Oyunları 2008 məqalələrim[redaktə | əsas redaktə]

  1. Nauru 2008 Yay Olimpiya Oyunlarında

Olimpiya Oyunları 2010 məqalələrim[redaktə | əsas redaktə]

  1. Ermənistan 2010 Yeniyetmələrin Yay Olimpiya oyunlarında
  2. Seneqal 2010 Yeniyetmələrin Yay Olimpiya oyunlarında
  3. Samoa 2010 Yeniyetmələrin Yay Olimpiya oyunlarında
  4. Andorra 2010 Yeniyetmələrin Yay Olimpiya oyunlarında
  5. Qayana 2010 Yeniyetmələrin Yay Olimpiya Oyunlarında
  6. Niger 2010 Yeniyetmələrin Yay Olimpiya oyunlarında
  7. Esvatini 2010 Yeniyetmələrin Yay Olimpiya oyunlarında
  8. Efiopiya 2010 Yeniyetmələrin Yay Olimpiya oyunlarında
  9. Nauru 2010 Yeniyetmələrin Yay Olimpiya oyunlarında
  10. İordaniya 2010 Yeniyetmələrin Yay Olimpiya oyunlarında
  11. Qabon 2010 Yeniyetmələrin Yay Olimpiya oyunlarında
  12. Vyetnam 2010 Yeniyetmələrin Yay Olimpiya oyunlarında
  13. Palau 2010 Yeniyetmələrin Yay Olimpiya oyunlarında
  14. Livan 2010 Yeniyetmələrin Yay Olimpiya oyunlarında

Olimpiya Oyunları 2014 məqalələrim[redaktə | əsas redaktə]

  1. Botsvana 2014 Yeniyetmələrin Yay Olimpiya oyunlarında

Amsterdam turniri[redaktə | əsas redaktə]

  1. 2006 Amsterdam turniri
  2. 2007 Amsterdam turniri
  3. 2008 Amsterdam turniri
  4. 2009 Amsterdam turniri

Milli futbol komandaları[redaktə | əsas redaktə]

  1. Yamayka milli futbol komandası
  2. Cersi milli futbol komandası
  3. Lüksemburq milli futbol komandası (Qadınlar)