İstifadəçi müzakirəsi:Tadiranscopus

Vikipediya, azad ensiklopediya
Jump to navigation Jump to search

Talışca vikipediya[əsas redaktə]

Sizi salamlayıram. Sizin talışca vikinin açılması üçün gördüyünüz işləri yüksək qiymətləndirirəm. Bu iş barədə sizdən məlumat almaq istərdim. Hörmətlə--Baskervill (talk) 18:47, 20 June 2012 (UTC)

Salam dostum, sana nasıl yardım edebilirim, hangi konuda bilgi istiyorusun. --Tadiranscopus (talk) 05:28, 27 June 2012 (UTC)
Merhaba sayın Tadiranscopus. Ben sizin Incubatorda Talışca vikipedinin oluşdurulması için yapdığınız çalışmaları gördüm. Azerbaycanda bulunan azınlık toplumların dillerinin korunması için kendi ana dillerinde vikipedilerinin olması bence çok önemli. Bu o toplumların insanları için bir nevi yeni fırsatdır. Azerbaycanın kuzeyinde bulunan Avarların Avarca ve Lezgilerinde Lezigice vikipedileri artık kendi alan adının oluşdurmuş durumdalar. Bence sıra şimdide Talışca vikipedide. Sizin Talışca vikipedinin kendi dil alanına sahib olması için yapdığınız çalışmalara bakdım ve çok beğendim. Size bu konuda kendi yardımımı teklif etmek isterim. Bence sizde benim gibi Talış dilini bilmiyorsunuz, ama şimdiki, devirdə insanlar hiç bilmediyi bir dilinin vikipedi sürümünde yönetiçi bile ola biliyor. Birge çalışarak en kısa zamanda talışca vikipedini oluşturmamız gerekli. Sayqılarla:--Baskervill 16:53, 1 iyul 2012 (UTC)
Ben her dili bilmesem de çoğu dili destekliyorum, Zazaca ve talişçe %40-50 oranında benziyor birbirine, bu yüzden açılması için ayrıca bir çaba harcıyorum, bu mücadelede seninle birlikte çalışmaktan gurur duyarım. Tek sıkıntımız taliş dilini konuşan insanların wikide fazla aktif olamamları veya wiki dilini iyi bilmemelerinden kaynaklanıyor, ben çoğu zaman onların yaptığı katkıları düzeltiyorum, tahminimce fazla bir eksik kalmadı sadece makale sayısı biraz az onu da tamamlamaya çalışıyoruz. --Tadiranscopus (talk) 06:18, 2 iyul 2012 (UTC)
Tüm yardımlarınız için teşekkür ederim. Umarım en kısa zamanda talışca viki açılır. Bu arada zazaca viki henüz açılmamışdımı?--Baskervill 15:53, 5 iyul 2012 (UTC)
Önemli değil elimizden geldiğince kömek eylemeye çalışıyoruz. Zazaca viki zazaca var ama ben orda çalışmıyorum, yönetim ile kavgalıyız ben özgür takılıyorum.--Tadiranscopus (talk) 17:15, 7 iyul 2012 (UTC)