Böyük Britaniya 2015 Avropa Oyunlarında

Vikipediya, açıq ensiklopediya
Jump to navigation Jump to search
Böyük Britaniya
2015 Avropa Oyunlarında
Flag of the United Kingdom.svg
BOK Kodu GBR
MOK Britaniya Olimpiya Assosiasiyası
İnternet səhifəsi olympics.org.uk
Bakı, Flag of Azerbaijan.svg Azərbaycan
12 iyun 2015 – 28 iyun 2015
İdmançı sayı 135 (19 idman növündə)
Bayraqdar Nikola Adams (Açılış mərasimi)
Cozef Coy (Bağlanış mərasimi)
Medallar
Yer: 3
Qızıl Gümüş Bürünc Ümumi
18 10 19 47

Böyük Britaniya - 12 iyun-28 iyun 2015-ci il tarixləri arasında Azərbaycanın paytaxtı Bakı şəhərində keçirilən I Avropa Oyunlarındaki iştirakı. Böyük Britaniya I Avropa Oyunlarında 18 qızıl, 10 gümüş, 19 bürünc medal qazanmışdır.

Medalçılar[redaktə | əsas redaktə]

Medal İdmançı İdman Yarış
Gold medal europe.svg Qordon Benson Olympic pictogram Triathlon.pngTriatlon Kişilər
Gold medal europe.svg Çarli Maddok Taekwondo pictogram.svgTaekvondo Qadınlar, 49 kq.
Gold medal europe.svg Ceyd Cons Taekwondo pictogram.svgTaekvondo Qadınlar, 57 kq.
Gold medal europe.svg Luis Toulson Olympic pictogram Diving.pngSuya tullanma Qadınlar, Platforma
Gold medal europe.svg Amber Hill Shooting pictogram.svgAtıcılıq Qadınlar, Dairəvi stend
Gold medal europe.svg Ceyms Heatli Olympic pictogram Diving.pngSuya tullanma Kişilər, 3 m. Sinxron tramplin
Gold medal europe.svg Matti Li Olympic pictogram Diving.pngSuya tullanma Kişilər, 10 m. Platforma
Gold medal europe.svg Katerina Torranke Olympic pictogram Diving.pngSuya tullanma Qadınlar, 3 m. Sinxron tramplin
Gold medal europe.svg Abbi Vod Swimming pictogram.svgÜzgüçülük
Gold medal europe.svg Holli Hibbot Swimming pictogram.svgÜzgüçülük
Gold medal europe.svg Dunkan Skott
Daniel Speers
Martin Valton
Tom Fannon
Kameron Kurle
Matyu Li
Swimming pictogram.svgÜzgüçülük
Gold medal europe.svg Luk Qrinbank Swimming pictogram.svgÜzgüçülük
Gold medal europe.svg Nikola Adams Boxing pictogram.svgBoks Qadınlar, 51 kq.
Gold medal europe.svg Dunkan Skott Swimming pictogram.svgÜzgüçülük
Gold medal europe.svg Luk Qrinbank Swimming pictogram.svgÜzgüçülük
Gold medal europe.svg Cozef Coy Boxing pictogram.svgBoks Kişilər, +91 kq.
Gold medal europe.svg Riçard Kruz
Markus Mepsted
Aleksandr Tofalides
Ben Peqqs
Olympic pictogram Fencing.pngQılıncoynatma
Gold medal europe.svg Dunkan Skott Swimming pictogram.svgÜzgüçülük
Silver medal europe.svg Lani Belçer Canoeing (flatwater) pictogram.svgKanoe-Sprint Qadınlar, K1 5000 m.
Silver medal europe.svg Ross Haslam
Ceyms Heatli
Olympic pictogram Diving.pngSuya tullanma Kişilər, 3 m. Sinxron tramplin
Silver medal europe.svg Katerina Driskoll Gymnastics (trampoline) pictogram.svgBatut Gimnastikası Fərdi, Batut
Silver medal europe.svg Swimming pictogram.svgÜzgüçülük
Silver medal europe.svg Swimming pictogram.svgÜzgüçülük
Silver medal europe.svg Swimming pictogram.svgÜzgüçülük
Silver medal europe.svg Swimming pictogram.svgÜzgüçülük
Silver medal europe.svg Swimming pictogram.svgÜzgüçülük
Silver medal europe.svg Swimming pictogram.svgÜzgüçülük
Silver medal europe.svg Swimming pictogram.svgÜzgüçülük
Bronze medal europe.svg Ed Mk Kever Canoeing (flatwater) pictogram.svgKanoe-Sprint Kişilər, K1 200 m.
Bronze medal europe.svg Ceyms Heatli Olympic pictogram Diving.pngSuya tullanma Kişilər, 1 m. Tramplin
Bronze medal europe.svg Taekwondo pictogram.svgTaekvondo
Bronze medal europe.svg Ryan Bartlett
Anna Bauqn
Gymnastics (aerobic) pictogram.pngAkrobatika Gimnastikası Qarışıq cütlük, Çoxnövçülük
Bronze medal europe.svg Gymnastics (artistic) pictogram.svgİdman Gimnastikası
Bronze medal europe.svg Ryan Bartlett
Anna Bauqn
Gymnastics (aerobic) pictogram.pngAkrobatika Gimnastikası Qarışıq cütlük, Temp hərəkətləri
Bronze medal europe.svg Ryan Bartlett
Anna Bauqn
Gymnastics (aerobic) pictogram.pngAkrobatika Gimnastikası Qarışıq cütlük, Balans hərəkətləri
Bronze medal europe.svg Swimming pictogram.svgÜzgüçülük
Bronze medal europe.svg Qays Aşfaq Boxing pictogram.svgBoks Kişilər, 56 kq.
Bronze medal europe.svg Swimming pictogram.svgÜzgüçülük
Bronze medal europe.svg Sandi Ryan Boxing pictogram.svgBoks Qadınlar, 64 kq.
Bronze medal europe.svg Swimming pictogram.svgÜzgüçülük
Bronze medal europe.svg Swimming pictogram.svgÜzgüçülük
Bronze medal europe.svg Swimming pictogram.svgÜzgüçülük
Bronze medal europe.svg Coş Kelli Boxing pictogram.svgBoks Kişilər, 69 kq.
Bronze medal europe.svg Swimming pictogram.svgÜzgüçülük
Bronze medal europe.svg Swimming pictogram.svgÜzgüçülük
Bronze medal europe.svg Swimming pictogram.svgÜzgüçülük
Bronze medal europe.svg Swimming pictogram.svgÜzgüçülük

Ümumi məlumat[redaktə | əsas redaktə]

İdmançıların sayı[redaktə | əsas redaktə]

Sıra İdman Kişilər Qadınlar Cəmi
1 Gymnastics (aerobic) pictogram.svgAerobika Gimnastikası 5
2 Gymnastics (aerobic) pictogram.pngAkrobatika Gimnastikası 1 4 5
3 Shooting pictogram.svgAtıcılıq 7 5 12
4 Gymnastics (trampoline) pictogram.svgBatut Gimnastikası 1 2 3
5 Boxing pictogram.svgBoks 9 3 12
6 Judo pictogram.svgCüdo 5 9 14
7 Volleyball (beach) pictogram.svgÇimərlik voleybolu 2 0 2
8 Wrestling pictogram.svgGüləş 1 1 2
9 Gymnastics (artistic) pictogram.svgİdman Gimnastikası 3 3 6
10 Archery pictogram.svgKamandan oxatma 1 3 4
11 Canoeing (flatwater) pictogram.svgKanoe-Sprint 8 6 14
12 Olympic pictogram Fencing.pngQılıncoynatma 5 3 8
13 Olympic pictogram Synchronized swimming.pngSinxron üzgüçülük 0 10 10
14 Olympic pictogram Water polo.pngSu polosu 0 13 13
15 Table tennis pictogram.svgStolüstü tennis 2 1 3
16 Olympic pictogram Diving.pngSuya tullanma 5 6 11
17 Taekwondo pictogram.svgTaekvondo 4 3 7
18 Olympic pictogram Triathlon.pngTriatlon 3 1 4
19 Swimming pictogram.svgÜzgüçülük
- Cəmi 57 73 135

Gymnastics (aerobic) pictogram.svgAerobika Gimnastikası[redaktə | əsas redaktə]

Qarışıq[redaktə | əsas redaktə]

İdmançı Yarış Təsnifat mərhələsi Yer Final Yer Medal
Ella Augir
Çloe Farranke
Olivia Farranke
Sofi Qroves
Kayleig Silva
Qarışıq cütlük 19.161 7

Gymnastics (aerobic) pictogram.pngAkrobatika Gimnastikası[redaktə | əsas redaktə]

Qadınlar[redaktə | əsas redaktə]

İdmançı Yarış Təsnifat mərhələsi Yer Final Yer Medal
Jennifer Bayley
Siseli İrvin
Cosie Russell
Qarışıq cütlük, Çoxnövçülük 25.520 6
Jennifer Bayley
Siseli İrvin
Cosie Russell
Qarışıq cütlük, Balans hərəkətləri 28.190 3 Q 25.800 6
Jennifer Bayley
Siseli İrvin
Cosie Russell
Qarışıq cütlük, Temp hərəkətləri 28.040 4 Q 27.690 6

Qarışıq[redaktə | əsas redaktə]

İdmançı Yarış Təsnifat mərhələsi Yer Final Yer Medal
Ryan Bartlett
Anna Bauqn
Qarışıq cütlük, Çoxnövçülük 28.350 3 Bronze medal europe.svg
Ryan Bartlett
Anna Bauqn
Qarışıq cütlük, Balans hərəkətləri 28.360 3 Q 26.260 3 Bronze medal europe.svg
Ryan Bartlett
Anna Bauqn
Qarışıq cütlük, Temp hərəkətləri 28.450 3 Q 28.650 3 Bronze medal europe.svg

Shooting pictogram.svgAtıcılıq[redaktə | əsas redaktə]

Kişilər[redaktə | əsas redaktə]

İdmançı Yarış Təsnifat mərhələsi Yer Yarım-final Yer Final Yer Medal
Con Hammond 50 m. Tüfəng 612.8 20
Tim Kneal Cütlük səngər stendi 137 14
Stiv Skott Cütlük səngər stendi 142 1 Q 28 5
Brad Davis Səngər stendi 115 37
Ed Linq Səngər stendi 122 4 Q 12 4 Q 11 4
Ceremi Bird Dairəvi stend 111 27
Mik Qilliqan Dairəvi stend 120 13

Qadınlar[redaktə | əsas redaktə]

İdmançı Yarış Təsnifat mərhələsi Yer Yarım-final Yer Final Yer Medal
Jennifer Mk İntoş 10 m. Hava tapançası 415 9
Seonayd Mk İntoş 50 m. Tapança ilə 3 mövqeyə 414.2 11
Jennifer Mk İntoş Səngər stendi 580.0 5 Q 333.7 7
Şarlotta Kervood Səngər stendi 67 17
Yelena Allen Dairəvi stend 69 12
Amber Hill Dairəvi stend 73 2 Q 16 1 Q 15 1 Gold medal europe.svg

Gymnastics (trampoline) pictogram.svgBatut Gimnastikası[redaktə | əsas redaktə]

Kişilər[redaktə | əsas redaktə]

İdmançı Yarış Təsnifat mərhələsi Yer Final Yer Medal
Luk Stronq Fərdi, Batut 52.050 27

Qadınlar[redaktə | əsas redaktə]

İdmançı Yarış Təsnifat mərhələsi Yer Final Yer Medal
Katerina Driskoll Fərdi, Batut 99.465 5 Q 53.910 2 Silver medal europe.svg
Laura Qallager Fərdi, Batut 20.225 23
Katerina Driskoll
Laura Qallager
Fərdi, Sinxron hərəkətlər 83.800 5 Q 43.200 5

Boxing pictogram.svgBoks[redaktə | əsas redaktə]

Kişilər[redaktə | əsas redaktə]

İdmançı Yarış 1/16 final 1/8 final 1/4 final 1/2 final Final Yer Medal
Harvey Horn 49 kq. Flag of Russia.svgBator
Saqaluyev
0-3 M
Məhəmməd Əli 52 kq. Flag of Moldova.svgAleksandr
Riskan
3-0 Q
Flag of Italy.svgVinçenzo
Pikardi
0-3 M
Qays Aşfaq 56 kq. Flag of Georgia.svgGeorgi
Qoqatişvili
3-0 Q
Flag of Turkey.svgEker
Selçuk
2-1 Q
Flag of Germany.svgÖmər
El-Haq
3-0 Q
Flag of Belarus.svgDimitriy
Asanau
0-3 M
3 Bronze medal europe.svg
Luk Mk Kormak 60 kq. Flag of Greece.svgPanagiotis
Matsagkos
3-0 Q
Flag of France.svgSofian
Oumiha
0-3 M
Sam Maksvell 64 kq. Flag of Sweden.svgKlarenke
Qoyeram
1-2 M
Coş Kelli 69 kq. Flag of Belarus.svgMəhəmməd
Nuridzinau
2-1 Q
Flag of Ireland.svgAdam
Nolan
2-1 Q
Flag of Azerbaijan.svgPərviz
Bağırov
0-3 M
3 Bronze medal europe.svg
Antoni Fovler 75 kq. Flag of Italy.svgSalvator
Kavallaro
0-3 M
Coşua Buatsi 81 kq. Flag of Azerbaijan.svgTeymur
Məmmədov
0-3 M
Cozef Coy +91 kq. Flag of Moldova.svgAleksey
Zavatin
KOR1 Q
Flag of Lithuania.svgMantas
Vinivikius
TKOR1 Q
Flag of France.svgToni
Yoka
3-0 Q
Flag of Russia.svgHəsən
Himbətov
3-0 Q
1 Gold medal europe.svg

Qadınlar[redaktə | əsas redaktə]

İdmançı Yarış 1/8 final 1/4 final 1/2 final Final Yer Medal
Nikola Adams 51 kq. Flag of Hungary.svgKatalin
Anksin
3-0 Q
Flag of Bulgaria.svgStoyka
Petrova
2-0 Q
Flag of Turkey.svgElif
Coşkun
3-0 Q
Flag of Poland.svgSandra
Drabik
2-0 Q
1 Gold medal europe.svg
Sandi Ryan 64 kq. Flag of Germany.svgKindi
Rogge
3-0 Q
Flag of Azerbaijan.svgYelena
Vıstropova
2-1 Q
Flag of Russia.svgAnastasiya
Beliakova
0-3 M
3 Bronze medal europe.svg
Savanna Marşal 75 kq. Flag of the Netherlands.svgNouçka
Fontiyn
0-3 M

Judo pictogram.svgCüdo[redaktə | əsas redaktə]

Kişilər[redaktə | əsas redaktə]

İdmançı Yarış 1/32 final 1/16 final 1/8 final 1/4 final 1/2 final Final Yer Medal
Aşley Mk Kenzi 60 kq. Flag of Italy.svgKarmine Mariya
De Loreto
000-000 Q
Flag of the Netherlands.svgCeroen
Mooren
000-011 M
Kolin Oates 66 kq. Flag of Belgium (civil).svgKennet Van
Qansbeke
001-000 Q
Flag of Portugal.svgSerjiu
Oleinik
000-001 M
Oven Livesey 81 kq. Flag of Montenegro.svgSrdjan
Mrvaleviç
100-000 Q
Flag of Portugal.svgKarlos
Luz
000-011 M
Freyzer Çamberleyn 90 kq. Flag of Switzerland.svgDomenik
Venzinger
000-100 M
Ben Fletçer 100 kq. Flag of Malta.svgİssak
Bezzina
100-000 Q
Flag of the Netherlands.svgHenk
Qrol
000-010 M

Qadınlar[redaktə | əsas redaktə]

İdmançı Yarış 1/16 final 1/8 final 1/4 final 1/2 final Təsəlli verici 1 Təsəlli verici 2 Final Yer Medal
Kelli Edvards 52 kq. Flag of Armenia.svgAnna
Stankeviç
001-000 Q
Flag of Romania.svgLarisa
Florian
010-100 M
Nekoda Smit-Davis 57 kq. Flag of Italy.svgİrina
Zabludina
000-011 M
Alisa Sçlesinger 63 kq. Flag of Sweden.svgAnna
Bernolm
001-000 Q
Flag of Portugal.svgAnna
Kaçola
000-001 M
Qemma Hovel 63 kq. Flag of Austria.svgHilde
Dreksler
000-000 Q
Flag of Portugal.svgMia
Hermansson
000-010 M
Salli Konvay 70 kq. Flag of Bosnia and Herzegovina.svgAleksandra
Samardziç
100-000 Q
Flag of Georgia.svgEster
Stam
101-001 Q
Flag of Germany.svgSzaundra
Deidriç
000-001 M
Flag of Hungary.svgSzabina
Qerksak
000-100 M
Megan Fletçer 70 kq. Flag of Poland.svgKatarjina
Klis
000-002 M
Natali Povel 78 kq. Flag of Russia.svgAnastasiya
Dimitriyeva
011-000 Q
Flag of the Netherlands.svgMarinde
Verkerk
000-101 M
Flag of Hungary.svgAbigel
Joo
100-000 Q
Flag of Slovenia.pngAnamariye
Velensek
000-100 M
5
Qemma Qibbons 78 kq. Flag of France.svgMadeleyne
Molonga
010-001 Q
Flag of Ukraine.svgViktoriya
Turks
000-100 M
Sara Adlington +78 kq. Flag of Ukraine.svgSvetlana
Yaronka
001-101 M

Volleyball (beach) pictogram.svgÇimərlik voleybolu[redaktə | əsas redaktə]

Kişilər[redaktə | əsas redaktə]

İdmançı Oyun 1 Oyun 2 Oyun 3 1/4 final 1/2 final Final Yer Medal
Kris Gregori
Cek Şef
Flag of Austria.svgTobias Vinter
Flag of Austria.svgLorenz Peter Petutsçniq
0-2 M
Flag of Spain.svgFransisko Marko Arroyo
Flag of Spain.svgKristian Qarsiya Rodriqez
0-2 M
Flag of Estonia.svgKristo Kollo
Flag of Estonia.svgRivo Vesik
0-2 M

Wrestling pictogram.svgGüləş[redaktə | əsas redaktə]

Kişilər[redaktə | əsas redaktə]

İdmançı Yarış 1/16 final 1/8 final 1/4 final 1/2 final Final Yer Medal
Çinu Sərbəst, 125 kq. Flag of Ukraine.svgOleksandr
Xotsianivskiy
0-10 M
9

Qadınlar[redaktə | əsas redaktə]

İdmançı Yarış 1/16 final 1/8 final 1/4 final 1/2 final Final Yer Medal
Yana Rattiqan Sərbəst, 48 kq. Flag of Ukraine.svgOleksandra
Koqut
1-4 M
17

Gymnastics (artistic) pictogram.svgİdman Gimnastikası[redaktə | əsas redaktə]

Kişilər[redaktə | əsas redaktə]

Qadınlar[redaktə | əsas redaktə]

Archery pictogram.svgKamandan oxatma[redaktə | əsas redaktə]

Kişilər[redaktə | əsas redaktə]

İdmançı Yarış 1/32 final 1/16 final 1/8 final 1/4 final 1/2 final Final Yer Medal
Kyeran Slater Fərdi Flag of Russia.svgAleksandr
Kojin
6-2 Q
Flag of Turkey.svgYagiz
Yılmaz
3-0 Q
Flag of France.svgPyerre
Plion
5-6 M
9

Qadınlar[redaktə | əsas redaktə]

İdmançı Yarış 1/32 final 1/16 final 1/8 final 1/4 final 1/2 final Final Yer Medal
Naomi Folkard Fərdi Flag of the United Kingdom.svgNiki
Hunt 0-6 M
25
Niki Hunt Fərdi Flag of the United Kingdom.svgNaomi
Folkard 6-0 Q
Flag of Russia.svgNataliya
Erdıniyeva 4-6 M
17
Ami Oliver Fərdi Flag of Slovakia.pngAleksandra
Longova 0-6 M
53
Naomi Folkard
Niki Hunt
Ami Oliver
Komanda Flag of Georgia.svgXatuna Nərimanidze
Flag of Georgia.svgKristine Esebua
Flag of Georgia.svgYuliya Lobjenidze 3-5 M
12

Qarışıq[redaktə | əsas redaktə]

İdmançı Yarış 1/32 final 1/16 final 1/8 final 1/4 final 1/2 final Final Yer Medal
Naomi Folkard
Kyeran Slater
Qarışıq cütlük İştirak etmədi

Canoeing (flatwater) pictogram.svgKanoe-Sprint[redaktə | əsas redaktə]

Kişilər[redaktə | əsas redaktə]

İdmançı Yarış Təsnifat mərhələsi Yer Yarım-final Yer Final Yer Medal
Ed Mk Kever K1 200 m. 34.984 1 Q 35.774 3 Bronze medal europe.svg
Conatan Boyton K1 1000 m. 3.38.877 3 Q 3.27.898 3 Q 3.37.036 9
Timoti Pendle K1 5000 m. Bitirmədi
Liam Heat
Con Sçofild
K2 200 m. 31.606 2 Q 32.518 4
Andre Daniels
Timoti Pendle
K2 1000 m. 3.18.017 7 Q 3.16.984 8
Xristofor Kalvert C1 200 m. 41.371 5 Q 40.816 6 Q 43.341 8
Ceyms Sitan C1 1000 m. 4.11.007 5 Q 3.52.822 7

Qadınlar[redaktə | əsas redaktə]

İdmançı Yarış Təsnifat mərhələsi Yer Yarım-final Yer Final Yer Medal
Raçel Kavtorn K1 200 m. 42.254 7 Q 40.462 3 Q 43.455 9
Raçel Kavtorn K1 500 m. 1.53.226 2 Q 1.48.028 1 Q 2.08.423 8
Lani Belçer K1 5000 m. 23.05.625 2 Silver medal europe.svg
Angela Anna
Emili Levis
K2 200 m. Bitirmədi
Hayleig Mason
Luisa Savers
K2 500 m. 1.42.205 5 Q 1.40.168 4
Lani Belçer
Angela Anna
Hayleig Mason
Luisa Savers
K4 500 m. 1.35.191 2 Q 1.36.439 8

Olympic pictogram Fencing.pngQılıncoynatma[redaktə | əsas redaktə]

Kişilər[redaktə | əsas redaktə]

Qadınlar[redaktə | əsas redaktə]

Olympic pictogram Synchronized swimming.pngSinxron üzgüçülük[redaktə | əsas redaktə]

Qadınlar[redaktə | əsas redaktə]

Olympic pictogram Water polo.pngSu polosu[redaktə | əsas redaktə]

Qadınlar[redaktə | əsas redaktə]

Table tennis pictogram.svgStolüstü tennis[redaktə | əsas redaktə]

Kişilər[redaktə | əsas redaktə]

Qadınlar[redaktə | əsas redaktə]

Olympic pictogram Diving.pngSuya tullanma[redaktə | əsas redaktə]

Kişilər[redaktə | əsas redaktə]

İdmançı Yarış Təsnifat mərhələsi Yer Final Yer Medal
Ceyms Heatli 1 m. Tramplin 481.50 4 Q 483.40 3 Bronze medal europe.svg
Cordan Houlden 1 m. Tramplin 451.85 9 Q 453.15 9
Cordan Houlden 3 m. Tramplin 473.90 9 Q 511.90 4
Ceyms Heatli 3 m. Tramplin 508.95 2 Q 541.65 1 Gold medal europe.svg
Matyu Dikson 10 m. Platforma 441.60 6 Q 493.85 4
Matti Li 10 m. Platforma 514.45 2 Q 588.25 1 Gold medal europe.svg
Ross Haslam
Ceyms Heatli
3 m. Sinxron tramplin 286.05 2 Silver medal europe.svg

Qadınlar[redaktə | əsas redaktə]

İdmançı Yarış Təsnifat mərhələsi Yer Final Yer Medal
Milli Fovler 1 m. Tramplin 393.40 2 Q 383.20 6
Katerina Torranke 1 m. Tramplin 386.15 7 Q 379.35 8
Lidiya Rosental 3 m. Tramplin 427.25 2 Q 395.60 8
Katerina Torranke 3 m. Tramplin 431.15 1 Q 448.25 1 Gold medal europe.svg
Şanike Lob 10 m. Platforma 377.40 5 Q 397.70 4
Luis Toulson 10 m. Platforma 389.20 2 Q 456.70 1 Gold medal europe.svg
Milli Fovler
Milli Haffeti
3 m. Sinxron tramplin 216.95 9

Taekwondo pictogram.svgTaekvondo[redaktə | əsas redaktə]

Kişilər[redaktə | əsas redaktə]

Qadınlar[redaktə | əsas redaktə]

Olympic pictogram Triathlon.pngTriatlon[redaktə | əsas redaktə]

Kişilər[redaktə | əsas redaktə]

İdmançı Yarış Final Yer Medal
Qordon Benson Fərdi 1.48.31 1 Gold medal europe.svg
Tom Bişop Fərdi 1.51.00 16
Filip Qraves Fərdi 2.03.46 16

Qadınlar[redaktə | əsas redaktə]

İdmançı Yarış Final Yer Medal
Heater Sellers Fərdi 2.05.27 15

Swimming pictogram.svgÜzgüçülük[redaktə | əsas redaktə]

Kişilər[redaktə | əsas redaktə]

Qadınlar[redaktə | əsas redaktə]

Qarışıq[redaktə | əsas redaktə]

İstinadlar[redaktə | əsas redaktə]

Həmçinin bax[redaktə | əsas redaktə]