Ukrayna 2012 Yay Olimpiya Oyunlarında

Vikipediya, açıq ensiklopediya
Jump to navigation Jump to search
Ukrayna Olimpiya Oyunlarında

Ukrayna bayrağı
BOK kodu  UKR
MOK Ukrayna Milli Olimpiya Komitəsi
Saytwww.noc-ukr.org  (ukr.)  (ing.)
2012 Yay Olimpiya Oyunları
London
İştirakçılar 238 (idman növü:21)
Bayraqdar Roman Qontyuk (Açılış mərasimi)
Aleksey Toroxtiy (Bağlanış mərasimi)
Medallar
Yer: 14
Qızıl
6
Gümüş
5
Bürünc
9
Ümumi
20
Olimpiya tarixi
Yay Olimpiya Oyunları
Qış Olimpiya Oyunları
Digər əlaqəli oyunlar
Rusiya İmperiyası (1900–1912)
Avstriya Avstriya (1896-1912)
Macarıstan Macarıstan (1896–1912)
Çexoslovakiya (1920–1936)
Polşa (1924–1936)
Rumıniya (1924–1936)
SSRİ (1952–1988)
Birləşmiş komanda (1992)

Ukrayna — 27 iyul-12 avqust tarixləri arasında Böyük Britaniyanın London şəhərində keçirilən 2012 Yay Olimpiya Oyunlarındaki iştirakı.

Medalçılar[redaktə | əsas redaktə]

Medal İdmançı İdman Yarış
Gold medal olympic.svg Yana Şemyakina Olympic pictogram Fencing.pngQılıncoynatma Qadınlar, Fərdi, Şpaqa
Gold medal olympic.svg Yana Dementiyeva
Nataliya Dovodko
Anastasiya Kojenkova
Katerina Tarasenko
Rowing pictogram.svgAkademik avarçəkmə Qadınlar, Komanda, Dörd nəfərlik qayıq
Gold medal olympic.svg Aleksey Toroxtiy Weightlifting pictogram.svgAğır atletika Kişilər, 105 kq.
Gold medal olympic.svg Yuriy Çeban Canoeing (flatwater) pictogram.svgKanoe-Sprint Kişilər, C1, 200 m.
Gold medal olympic.svg Aleksandr Usik Boxing pictogram.svgBoks Kişilər, 91 kq.
Gold medal olympic.svg Vasil Lomaçenko Boxing pictogram.svgBoks Kişilər, 60 kq.
Silver medal olympic.svg İnna Osipenko-Radomskaya Canoeing (flatwater) pictogram.svgKanoe-Sprint Qadınlar, K1, 500 m.
Silver medal olympic.svg İnna Osipenko-Radomskaya Canoeing (flatwater) pictogram.svgKanoe-Sprint Qadınlar, K1, 200 m.
Silver medal olympic.svg Aleksandr Pyatnitsa Athletics pictogram.svgYüngül atletika Kişilər, Nizə atma
Silver medal olympic.svg Denis Berinçuk Boxing pictogram.svgBoks Kişilər, 64 kq.
Silver medal olympic.svg Valeri Andreysev Wrestling pictogram.svgGüləş Kişilər, Sərbəst, 96 kq.
Bronze medal olympic.svg Olena Kosteviç Shooting pictogram.svgAtıcılıq Qadınlar, 10 m., Hava Tapançası
Bronze medal olympic.svg Olena Kosteviç Shooting pictogram.svgAtıcılıq Qadınlar, 25 m., Tapança
Bronze medal olympic.svg Yuliya Kalina Weightlifting pictogram.svgAğır atletika Qadınlar, 58 kq.
Bronze medal olympic.svg Olqa Xarlan Olympic pictogram Fencing.pngQılıncoynatma Qadınlar, Fərdi, Sablya
Bronze medal olympic.svg Olqa Saladuxa Athletics pictogram.svgYüngül atletika Qadınlar, Üçtəkanla tullanma
Bronze medal olympic.svg İqor Radivilov Gymnastics (artistic) pictogram.svgİdman Gimnastikası Kişilər, Fərdi, Dayqla tullanma
Bronze medal olympic.svg Olesya Pov
Kristina Stuy
Mariya Ryemyen
Yelizaveta Brıjina
Athletics pictogram.svgYüngül atletika Qadınlar, Estafet, 4 X 100 m.
Bronze medal olympic.svg Taras Şelestyuk Boxing pictogram.svgBoks Kişilər, 69 kq.
Bronze medal olympic.svg Aleksandr Qvozdyuk Boxing pictogram.svgBoks Kişilər, 81 kq.

Ümumi məlumat[redaktə | əsas redaktə]

İdmançıların sayı[redaktə | əsas redaktə]

Sıra İdman Kişilər Qadınlar Cəmi
1 Badminton pictogram.svgBadminton 1 1 2
2 Cycling (mountain biking) pictogram.svgDağ velosipedi 0 1 1
3 Wrestling pictogram.svgGüləş 0 4 4
4 Canoeing (flatwater) pictogram.svgKanoe-Sprint 1 1 2
5 Archery pictogram.svgKamandan oxatma 0 3 3
6 Olympic pictogram Synchronized swimming.pngSinxron üzgüçülük 0 2 2
7 Cycling (road) pictogram.svgŞosse velosipedi 0 1 1
8 Taekwondo pictogram.svgTaekvondo 1 1 2
9 Olympic pictogram Tennis.pngTennis 1 1 2
10 Cycling (track) pictogram.svgTrek velosipedi 0 5 5
11 Olympic pictogram Triathlon.pngTriatlon 1 1 2
12 Athletics pictogram.svgYüngül atletika 0 48 48
- Cəmi 5 69 74

Weightlifting pictogram.svgAğır atletika[redaktə | əsas redaktə]

Kişilər[redaktə | əsas redaktə]

Qadınlar[redaktə | əsas redaktə]

Shooting pictogram.svgAtıcılıq[redaktə | əsas redaktə]

Kişilər[redaktə | əsas redaktə]

Badminton pictogram.svgBadminton[redaktə | əsas redaktə]

Kişilər[redaktə | əsas redaktə]

İdmançı Yarış Qrup mərhələsi Qrup mərhələsi 1/8 final 1/4 final 1/2 final Final Yer Medal
Dimitriy Zavadski Fərdi AlmaniyaMark Sviebler

21-17 10-21 16-21 M

Maldiv adalarıMəhəmməd Ajfan Rəşid

21-8 21-8 Q

Qadınlar[redaktə | əsas redaktə]

İdmançı Yarış Qrup mərhələsi Qrup mərhələsi 1/8 final 1/4 final 1/2 final Final Yer Medal
Larisa Qriqa Fərdi ÇexiyaKristina Qavnolt

13-21 21-15 15-21 M

AlmaniyaYulian Sçenk

13-21 21-15 15-21 M

Boxing pictogram.svgBoks[redaktə | əsas redaktə]

Kişilər[redaktə | əsas redaktə]

Judo pictogram.svgCüdo[redaktə | əsas redaktə]

Kişilər[redaktə | əsas redaktə]

Cycling (mountain biking) pictogram.svgDağ velosipedi[redaktə | əsas redaktə]

Qadınlar[redaktə | əsas redaktə]

İdmançı Yarış Final Yer Medal
Yana Belomoyna Fərdi 1.35.46 13

Archery pictogram.svgKamandan oxatma[redaktə | əsas redaktə]

Kişilər[redaktə | əsas redaktə]

Qadınlar[redaktə | əsas redaktə]

İdmançı Yarış 1/32 final 1/16 final 1/8 final 1/4 final 1/2 final Final Yer Medal
Tatyana Doroxova Fərdi YaponiyaMiki Kanye

1-7 M

Katerina Palexa Fərdi ABŞMiranda Leek

2-6 M

Lidiya Siçenikova Fərdi BelarusKatsiarina Timofeyeva

5-6 M

Tatyana Doroxova
Katerina Palexa
Lidiya Siçenikovs
Komanda YaponiyaYaponiya

192-207 M

Canoeing (flatwater) pictogram.svgKanoe-Sprint[redaktə | əsas redaktə]

Kişilər[redaktə | əsas redaktə]

İdmançı Yarış Təsnifat mərhələsi Yer Yarım-Final Yer Final Yer Medal
Yuriy Çeban C1 200 m. 41.036 1 Q 40.647 1 Q 42.291 1 Gold medal olympic.svg

Qadınlar[redaktə | əsas redaktə]

İdmançı Yarış Təsnifat mərhələsi Yer Yarım-Final Yer Final Yer Medal
İnna Osipenko-Radomskaya K1 200 m. 42.119 1 Q 41.360 3 Q 45.053 2 Silver medal olympic.svg
İnna Osipenko-Radomskaya K1 500 m. 1.52.268 4 Q 1.51.515 2 Q 1.52.685 2 Silver medal olympic.svg

Gymnastics (artistic) pictogram.svgİdman Gimnastikası[redaktə | əsas redaktə]

Kişilər[redaktə | əsas redaktə]

Wrestling pictogram.svgGüləş[redaktə | əsas redaktə]

Qadınlar[redaktə | əsas redaktə]

Sərbəst[redaktə | əsas redaktə]

İdmançı Yarış 1/16 final 1/8 final 1/4 final 1/2 final Təsəlli verici 1 Təsəlli verici 2 Təsəlli verici 3 Final Yer Medal
İrina Merleni 48 kq. Cənubi KoreyaKim
Hyung-Joo

3-0 Q

VenesuelaMayelis
Karipa

5-0 Q

AzərbaycanMariya
Stadnik

0-3 M

ABŞKlarissa
Çun

0-3 M

5
Tatyana Lazereva 55 kq. MisirRabab
Sayed

5-0 Q

KanadaTonya
Varbeyek

0-3 M

HindistanQeeta
Foget

3-0 Q

KolumbiyaJaklin
Renteria

1-3 M

5
Yuliya Ostapçuk 63 kq. QazaxıstanYelena
Şaliqina

3-0 Q

MacarıstanMarianna
Sastin

3-0 Q

RusiyaLubov
Volosova

0-3 M

7
Katerina Burmistrova 72 kq. RusiyaNataliya
Vorobyeva

0-3 M

QazaxıstanGözəl
Manyurova

0-3 M

13

Olympic pictogram Synchronized swimming.pngSinxron üzgüçülük[redaktə | əsas redaktə]

Qadınlar[redaktə | əsas redaktə]

İdmançı Yarış Təsnifat mərhələsi Yer Final Yer Medal
Kseniya Sidorenko
Darya Yuşko
Duet 184.340 6 Q 184.870 6

Cycling (road) pictogram.svgŞosse velosipedi[redaktə | əsas redaktə]

Qadınlar[redaktə | əsas redaktə]

İdmançı Yarış Final Yer Medal
Alyona Andruk Fərdi Bitirmədi

Taekwondo pictogram.svgTaekvondo[redaktə | əsas redaktə]

Kişilər[redaktə | əsas redaktə]

İdmançı Yarış 1/8 final 1/4 final 1/2 final Təsəlli verici 1 Təsəlli verici 2 Final Yer Medal
Qriqori Husarov 68 kq. Yeni ZelandiyaLogan Kampbell

10-6 Q

TürkiyəServet Tazegül

2-9 M

ABŞTerrenke Jennings

2-3 M

Qadınlar[redaktə | əsas redaktə]

İdmançı Yarış 1/8 final 1/4 final 1.2 final Final Yer Medal
Marina Koniyeva +67 kq. İordaniyaNadin Davani

18-13 Q

KubaGlenhis Hernandez

2-16 M

Olympic pictogram Tennis.pngTennis[redaktə | əsas redaktə]

Kişilər[redaktə | əsas redaktə]

İdmançı Yarış 1/32 final 1/16 final 1/8 final 1/4 final 1/2 final Final Yer Medal
Sergey Staxovski Fərdi AvstraliyaLeyton Hevitt

3-6 6-4 3-6 M

Qadınlar[redaktə | əsas redaktə]

İdmançı Yarış 1/32 final 1/16 final 1/8 final 1/4 final 1/2 final Final Yer Medal
Katerina Bondarenko Fərdi ÇexiyaPetra Kvitova

4-6 7-5 4-6 M

Cycling (track) pictogram.svgTrek velosipedi[redaktə | əsas redaktə]

Qadınlar[redaktə | əsas redaktə]

İdmançı Yarış I Raund II Raund Təsəlli verici Təsnifat mərhələsi Yer 1/4 final / 1/2 final Yer Final Yer Medal
Lyubov Şulika Sprint Yeni ZelandiyaNataşa
Hansen

11.808

60.975 Q

AlmaniyaKristina
Vogel

11.547

62.353 M

NiderlandVilli
Kanis

HonkonqLee
Vay Sze

11.641

62.821 Q

11.319

63.609

10 AvstraliyaAnna Meares

11.465

11.573 M

LitvaSimona
Krupekayte

KubaLisandra
Querra

BelarusOlqa
Paranira

11.812

60.954 M

7
Lyubov Şulika
Olena Tsyos
Komanda, Sprint 33.708

53.399

7 Q Böyük BritaniyaBöyük Britaniya

33.620

53.539 Q

4 Q AvstraliyaAvstraliya

33.491

53.745 M

4
Yelizaveta Boçkaryova
Svetlana Halyuk
Lesya Kalitovska
Komanda, Zamana qarşı 3.25.160 9
Lyubov Şulika Keyrin Yer-5 Q Yer-4 13

Olympic pictogram Triathlon.pngTriatlon[redaktə | əsas redaktə]

Kişilər[redaktə | əsas redaktə]

İdmançı Final Yer Medal
Danilo Sapunov 1.51.32 42

Qadınlar[redaktə | əsas redaktə]

İdmançı Final Yer Medal
Yuliya Yelistratova Bitirmədi

Swimming pictogram.svgÜzgüçülük[redaktə | əsas redaktə]

Kişilər[redaktə | əsas redaktə]

Qadınlar[redaktə | əsas redaktə]

Athletics pictogram.svgYüngül atletika[redaktə | əsas redaktə]

Kişilər[redaktə | əsas redaktə]

Qadınlar[redaktə | əsas redaktə]

İdmançı Yarış Təsnifat mərhələsi Yer 1/4 final Yer 1/2 final Yer Final Yer Medal
Nataliya Porebnyak 100 m. 11.46 5
Olesya Pov 100 m. 11.18 3 Q 11.30 6
Yelizaveta Brıjina 200 m. 22.82 3 Q 22.64 5
Mariya Ryemyen 200 m. 22.58 1 Q 22.62 4
Kristina Stuy 200 m. 22.66 3 Q 22.76 4
Alina Loqvinenko 400 m. 52.08 2 Q 51.38 6
Nataliya Piqida 400 m. 51.09 2 Q 51.41 5
Yuliya Krevsun 800 m. Bitirmədi
Liliya Lobonova 800 m. Bitirmədi
Nataliya Lupu 800 m. 2.08.35 1 Q 21.01.63 5
Anna Mişçenko 1500 m. 4.13.63 13
Anjelika Şevçenko 1500 m. 4.12.97 13
Lyudmila Kovalenko 5000 m. 15.28.60 11
Olqa Skripak 10000 m. 32.14.59 20
Anna Titimets 400 m., Maneəli 55.08 2 Q 55.10 4
Anna Yaroşçuk 400 m., Maneəli 54.81 3 Q 55.51 4
Svetlana Şmidt 3000 m., Sədli 10.01.09 12
Valentina Judina 3000 m., Sədli 9.37.90 7
Olesya Pov
Kristina Stuy
Mariya Ryemyen
Yelizaveta Brıjina
Estafet, 4 X 100 m. 42.36 1 Q 42.04 3 Bronze medal olympic.svg
Yuliya Baraley
Alina Lovginenko
Yuliya Olişevska
Darya Pristupa
Nataliya Piqida
Olqa Zemlyak
Anna Titimets
Anna Yaroşçuk
Estafet, 4 X 400 m. 3.25.90 2 Q 3.23.57 4
Olena Burkovska Marafon 2.33.32 48
Tatyana Filonyuk Marafon Bitirmədi
Tatyana Hamera-Şmirko Marafon 2.24.32 5
Nadiya Borovska 20 km. 1.30.03 16
Olena Şumkina 20 km. 1.36.42 50
Olqa Yakovenko 20 km. 1.32.07 27
Viktoriya Rıbalko Uzunluğa tullanma 6.29 20
Marqarita Tverdolib Uzunluğa tullanma 6.19 26
Anna Demidova Üçtəkanla tullanma 13.97 15
Anna Knyazyeva Üçtəkanla tullanma 14.33 6 Q 14.56 4
Olqa Saladuxa Üçtəkanla tullanma 14.35 5 Q 14.79 3 Bronze medal olympic.svg
Olena Holoşa Hündürlüyə tullanma 1.90 15
Vita Styopina Hündürlüyə tullanma 1.80 34
Nataliya Mazurik Şvüllə tullanma 4.25 26
Anna Şelex Şvüllə tullanma 4.10 33
Katerina Karsak Lövhə atma 58.64 28
Nataliya Semenova Lövhə atma 60.61 18
Marqarita Dorojon Nizə atma 56.74 28
Anna Hatsko Nizə atma 58.37 22
Vira Vebrik Nizə atma 58.97 19
İrina Novojilova Çəkic atma 65.35 33
Anna Skidan Çəkic atma 68.50 19
Nataliya Dobrinska Beşnövçülük Bitirmədi
Anna Melniçenko Beşnövçülük 6392 10
Lyudmila Yosipenko Beşnövçülük 6618 4

İstinadlar[redaktə | əsas redaktə]