Ryusey Makiquçi

Vikipediya, açıq ensiklopediya
Jump to navigation Jump to search
Ryusey Makiquçi
Ryusei Makiguchi
Vətəndaşlığı Yaponiya Yaponiya
Yaşadığı yer Buenos-Ayres, Argentina
Doğum tarixi 3 may 1991 (1991-05-03) (28 yaş)
Doğum yeri Koçabamba, Boliviya
Boyu 1.78 m
Kütləsi 77 kq
İşlək əli Sağ
Mükafat pulları46,028 $
Fərdi nəticələri
Ən yüksək fərdi mövqeyi461 (6 Oktyabr 2014)
Hal-hazırkı mövqeyi1097 (10 Oktyabr 2016)
Cütlərdə nəticələri
Cütlərdə ən yüksək mövqeyi390 (3 Noyabr 2014)
Sonuncu dəfə yenilənib11 İyul 2016

Ryusey Makiquçi (3 may 1991-ci ildə anadan olub) — ATP Çelencer Turunda iştirak edən Yaponiyalı peşəkar tennis oyunçusudur. 6 oktyabr 2014-cü ildə o, Dünya ATP reytinqində 461-ci sırada qərarlaşaraq rekorduna imza atmışdır.[1]

İTF və Çelencer finalları[redaktə | əsas redaktə]

Açar söz
İTF Gedişi Seriyası (3)
No. Tarix Turnir Örtük Rəqib Nəticə
1. 13.10.2013 Boliviya F5, Santa Kruz Torpaq Boliviya Huqo Dellien 1–6, 1–6
2. 24.08.2014 Argentina F14, San Xuan Torpaq Argentina Xuan Pablo Fiçoviç 7–5, 2–6, 6–4
3. 21.09.2014 Boliviya F1, Koçabamba Torpaq Qvatemala Kristofer Diaz–Fiqeyroa 7–6(7–2), 1–6, 6–4

İTF və Çelencer yarımfinalları[redaktə | əsas redaktə]

Açar söz
İTF Gedişi Seriyası (15)
No. Tarix Turnir Örtük Rəqib Nəticə
1. 10.10.2010 Boliviya F4, Santa Kruz Torpaq Argentina Renzo Olivo 6–4, 4–6, 1–6
2. 17.06.2012 Peru F4, Arequipa Torpaq Braziliya Marselo Demoliner 6–7(3–7), 4–6
3. 23.09.2012 Boliviya F2, Trinidad Torpaq Boliviya Huqo Dellien 3–6, 4–6
4. 30.09.2012 Boliviya F3, La Pas Torpaq Boliviya Maurisio Doria-Medina 6–7(5–7), 4–6
5. 07.10.2012 Boliviya F4, La Pas Torpaq Boliviya Federiko Zeballos 3–6, 4–6
6. 28.04.2013 Argentina F3, Villa Del Dike Torpaq Argentina Qabriel Alexandro Hidalqo 3–6, 7–5, 6–7(5–7)
7. 06.10.2013 Boliviya F4, La Pas Torpaq Boliviya Huqo Dellien 4–6, 4–6
8. 13.10.2013 Boliviya F5, Santa Kruz Torpaq Uruqvay Martin Çuevas 6–4, 6–4
9. 01.06.2014 Xorvatiya F11, Bol Torpaq Avstraliya Ceyk İmes 3–6, 2–6
10. 24.08.2014 Argentina F14, San Xuan Torpaq Argentina Xuan Pablo Paz 4–6, 6–3, 6–3
11. 21.09.2014 Boliviya F1, Koçabamba Torpaq Argentina Franko Feytt 6–4, 6–2
12. 28.09.2014 Boliviya F2, La Pas Torpaq Boliviya Federiko Zeballos 4–6, 6–7(2-7)
13. 30.08.2015 Argentina F10, Misiones Torpaq Argentina Patrisio Heras 7–6(7–4), 5–7, 0–6
14. 27.09.2015 Boliviya F3, Koçabamba Torpaq Boliviya Federiko Zeballos 3–6, 4–6
15. 04.10.2015 Argentina F14, San Xuan Torpaq Argentina Xuan Pablo Paz 6–7(7–8), 6–3, 3–6

Cütlüklər finalları[redaktə | əsas redaktə]

Açar söz
İTF Gedişi Seriyası (14)
No. Tarix Turnir Örtük Partnyor Rəqibləri Nəticə
1. 03.07.2011 Argentina F9, Çako Torpaq Argentina Valentin Florez Argentina Andres Keppo
Argentina Xose Maria Paniaqua
6–1, 6–1
2. 26.08.2012 Argentina F21, Rosario Torpaq Boliviya Huqo Dellien Argentina Gillermo Buynieviçz
Argentina Fabrisio Burdisso
6–4, 1–6, 10–7
3. 16.09.2012 Boliviya F1, Koçabamba Torpaq Argentina Xuan-Pablo Amado Boliviya Maurisio Doria-Medina
Boliviya Huqo Dellien
6–3, 3–6, 7–10
4. 25.11.2012 Argentina F26, Rosario Torpaq Boliviya Federiko Zeballos Argentina Andres Molteni
Argentina Xuan Vazqez-Valenzuela
6–4, 2–6, 10–6
5. 21.04.2013 Çili F1, Santyaqo Torpaq Argentina Lusiano Doria Peru Maurisio Eçazu
Çili Kristobal Saavedra-Korvalan
7–5, 1–6, 8–10
6. 24.11.2013 Çili F8, Osorno Torpaq Argentina Valentin Florez Çili David Fleminq
Çili Viktor Nunez
7–6(7-6), 6–0
7. 30.03.2014 Argentina F6, Olavarria Torpaq Argentina Dante Gennaro Boliviya Huqo Dellien
Argentina Maksimiliano Estevez
6–2, 6–3
8. 01.06.2014 Xorvatiya F11, Bol Torpaq Argentina Tomas Lipovsek Puçes Rusiya Yevgeni Karlovski
Xorvatiya Lovro Zovko
3–6, 3–6
9. 08.06.2014 Xorvatiya F12, Bol Torpaq Argentina Tomas Lipovsek Puçes Argentina Qaston-Arturo Qrimolizzi
İtaliya Corcio Portaluri
6–3, 5–7, 4–10
10. 06.07.2014 Argentina F9, Villa Allende Torpaq Argentina Xuan İqnasio Qalarza Argentina Tomas İriarte
Uruqvay Rodriqo Senattore
3–6, 6–3, 11–9
11. 20.07.2014 Argentina F10, Buenos-Ayres Torpaq Argentina Valentin Florez Argentina Mariano Kestelboym
Argentina Marko Trungelliti
1–6, 4–6
12. 03.08.2014 Argentina F12, Korrientes Torpaq Argentina Tomas Lipovsek Puçes Argentina Federiko Koria
Argentina Xuan İqnasio Qalarza
4–6, 6–3, 10–5
13. 31.08.2014 Peru F4, Arequipa Torpaq ABŞ Devin MakKarti Peru Xorxe Panta
Peru Xuan Pablo Varillas Patino-Samudio
3–6, 6–3, 6–10
14. 07.09.2014 Ekvador F5, Kito Torpaq Boliviya Federiko Zeballos Peru Maurisio Eçazu
Çili Gillermo Rivera-Aranquiz
7–5, 6–7(1-7), 11–13

İstinadlar[redaktə | əsas redaktə]

Xarici keçidlər[redaktə | əsas redaktə]