Birlik Kuboku 2000

Vikipediya, azad ensiklopediya
Jump to navigation Jump to search

VIII Birlik Kuboku[redaktə | əsas redaktə]

  • Moskva — 2000
  • 22 yanvar – 30 yanvar
  • 1 komanda müsabiqədənkənar olmaqla, ümumilikdə 16 komanda iştirak etmişdir
  • 0 tamaşaçı (orta hesabla hər oyunda 0)
  • 116 qol (orta hesabla hər oyunda 0)
  • Sarı vərəqə – 0 (0), qırmızı vərəqə – 0 (0)
  • Penalti 0 (0) – 0%
  • Bombardir:

Turnir iştirakçılarının nəticələri:[redaktə | əsas redaktə]

Y K Q H M T/F TB X
Güclülər Dəstəsi
1 "Spartak" Moskva
(Rusiya)
6 5 0 1 20-5 +15 15
2 "Zimbru" Kişinyov
(Moldova)
6 4 0 2 12-7 +5 12
3 "Skonto" Riqa
(Latviya)
5 4 0 1 13-5 +8 12
4 "BATE" Borisov
(Belarus)
5 1 1 3 7-13 -6 4
5 "Dinamo" Kiyev
(Ukrayna)
3 1 1 1 1-5 -4 4
6 "Jalgiris" Kaunas
(Litva)
3 1 0 2 3-4 -1 3
7 "Şirak" Gümrü
(Ermənistan)
3 0 0 3 2-9 -7 0
8 "Kəpəz" Gəncə
(Azərbaycan)
3 0 0 3 1-11 -10 0
Aşağı Dəstə
9 "Varzob" Düşənbə
(Tacikistan)
3 2 1 0 8-5 +3 7
10 "Dinamo" Tiflis
(Gürcüstan)
3 2 0 1 13-9 +4 6
11 "İrtış-Bastau" Pavlodar
(Qazaxıstan)
3 1 1 1 10-8 +2 4
12 "Nisa" Aşqabad
(Türkmənistan)
2 1 0 1 5-4 +1 3
13 "Levadiya" Maardu
(Estoniya)
2 1 0 1 5-5 = 3
14 "Dustlik" Daşkənd Vilayəti
(Özbəkistan)
2 1 0 1 4-5 -1 3
15 "TsAQ-Dinamo-DİN" Bişkek
(Qırğızıstan)
3 0 0 3 3-12 -9 0
MK "Yeniyetmələr yığması"
(Rusiya)
3 1 1 1 4-5 -1 4
Cəmi
(15 komanda)
52 24 4 24 107 76

Qrup mərhələsi[redaktə | əsas redaktə]

Güclülər Dəstəsi[redaktə | əsas redaktə]

A Qrupu[redaktə | əsas redaktə]

  • 22 yanvar. "Jalgiris" Kaunas (Litva) – "Zimbru" Kişinyov (Moldova) 1:2
  • 22 yanvar. "Spartak" Moskva (Rusiya) – "Kəpəz" Gəncə (Azərbaycan) 6:1
  • 23 yanvar. "Kəpəz" Gəncə (Azərbaycan) – "Jalgiris" Kaunas (Litva) 0:2
  • 23 yanvar. "Zimbru" Kişinyov (Moldova) – "Spartak" Moskva (Rusiya) 1:3
  • 25 yanvar. "Kəpəz" Gəncə (Azərbaycan) – "Zimbru" Kişinyov (Moldova) 0:3
  • 25 yanvar. "Spartak" Moskva (Rusiya) – "Jalgiris" Kaunas (Litva) 2:0
Yer Klub 1 2 3 4 Oyun Q H M T/F TB X
1 "Spartak" Moskva
(Rusiya)
*** 3:1 2:0 6:1 3 3 0 0 11:2 +9 9
2 "Zimbru" Kişinyov
(Moldova)
1:3 *** 2:1 3:0 3 2 0 1 6:4 +2 6
3 "Jalgiris" Kaunas
(Litva)
0:2 1:2 *** 2:0 3 1 0 2 3:4 -1 3
4 "Kəpəz" Gəncə
(Azərbaycan)
1:6 0:3 0:2 *** 3 0 0 3 1:11 -10 0

B Qrupu[redaktə | əsas redaktə]

  • 22 yanvar. "Şirak" Gümrü (Ermənistan) – "Skonto" Riqa (Latviya) 1:3
  • 22 yanvar. "Dinamo" Kiyev (Ukrayna) – "BATE" Borisov (Belarus) 0:0
  • 23 yanvar. "BATE" Borisov (Belarus) – "Skonto" Riqa (Latviya) 1:3
  • 23 yanvar. "Dinamo" Kiyev (Ukrayna) – "Şirak" Gümrü (Ermənistan) 1:0
  • 25 yanvar. "Şirak" Gümrü (Ermənistan) – "BATE" Borisov (Belarus) 1:5
  • 25 yanvar. "Skonto" Riqa (Latviya) – "Dinamo" Kiyev (Ukrayna) 5:0
Yer Klub 1 2 3 4 Oyun Q H M T/F TB X
1 "Skonto" Riqa
(Latviya)
*** 3:1 5:0 3:1 3 3 0 0 11:2 +9 9
2 "BATE" Borisov
(Belarus)
1:3 *** 0:0 5:1 3 1 1 1 6:4 +2 4
3 "Dinamo" Kiyev
(Ukrayna)
0:5 0:0 *** 1:0 3 1 1 1 1:5 -4 4
4 "Şirak" Gümrü
(Ermənistan)
1:3 1:5 0:1 *** 3 0 0 3 2:9 -7 0

Aşağı Dəstə[redaktə | əsas redaktə]

C Qrupu[redaktə | əsas redaktə]

  • 22 yanvar. "Nisa" Aşqabad (Türkmənistan) – "Yeniyetmələr yığması" (Rusiya) 2:2
  • 22 yanvar. "Dustlik" Daşkənd Vilayəti (Özbəkistan) – "Levadiya" Maardu (Estoniya) 1:4
  • 23 yanvar. "Yeniyetmələr yığması" (Rusiya) – "Dustlik" Daşkənd Vilayəti (Özbəkistan) 0:2
  • 23 yanvar. "Levadiya" Maardu (Estoniya) – "Nisa" Aşqabad (Türkmənistan) 1:4
  • 25 yanvar. "Levadiya" Maardu (Estoniya) – "Yeniyetmələr yığması" (Rusiya) 1:2
  • 25 yanvar. "Dustlik" Daşkənd Vilayəti (Özbəkistan) – "Nisa" Aşqabad (Türkmənistan) 3:1
Yer Klub 1 2 3 4 Oyun Q H M T/F TB X
1 "Dustlik" Daşkənd Vilayəti
(Özbəkistan)
*** 3:1 2:0 1:4 3 2 0 1 6:5 +1 6
2 "Nisa" Aşqabad
(Türkmənistan)
1:3 *** 2:2 4:1 3 1 1 1 7:6 +1 4
3 "Yeniyetmələr yığması"
(Rusiya)
0:2 2:2 *** 2:1 3 1 1 1 4:5 -1 4
4 "Levadiya" Maardu
(Estoniya)
4:1 1:4 1:2 *** 3 1 0 2 6:7 -1 3

D Qrupu[redaktə | əsas redaktə]

  • 22 yanvar. "Dinamo" Tiflis (Gürcüstan) – "TsAQ-Dinamo-DİN" Bişkek (Qırğızıstan) 5:2
  • 22 yanvar. "Varzob" Düşənbə (Tacikistan) – "İrtış-Bastau" Pavlodar (Qazaxıstan) 2:2
  • 23 yanvar. "Dinamo" Tiflis (Gürcüstan) – "Varzob" Düşənbə (Tacikistan) 3:5
  • 23 yanvar. "İrtış-Bastau" Pavlodar (Qazaxıstan) – "TsAQ-Dinamo-DİN" Bişkek (Qırğızıstan) 6:1
  • 25 yanvar. "TsAQ-Dinamo-DİN" Bişkek (Qırğızıstan) – "Varzob" Düşənbə (Tacikistan) 0:1
  • 25 yanvar. "İrtış-Bastau" Pavlodar (Qazaxıstan) – "Dinamo" Tiflis (Gürcüstan) 2:5
Yer Klub 1 2 3 4 Oyun Q H M T/F TB X
1 "Varzob" Düşənbə
(Tacikistan)
*** 5:3 2:2 1:0 3 2 1 0 8:5 +3 7
2 "Dinamo" Tiflis
(Gürcüstan)
3:5 *** 5:2 5:2 3 2 0 1 13:9 +4 6
3 "İrtış-Bastau" Pavlodar
(Qazaxıstan)
2:2 2:5 *** 6:1 3 1 1 1 10:8 +2 4
4 "TsAQ-Dinamo-DİN"
Bişkek (Qırğızıstan)
0:1 2:5 1:6 *** 3 0 0 3 3:12 -9 0

Yarımfinal Qrupu[redaktə | əsas redaktə]

  • 26 yanvar. "Zimbru" Kişinyov (Moldova) – "Skonto" Riqa (Latviya) 2:0
  • 26 yanvar. "Spartak" Moskva (Rusiya) – "BATE" Borisov (Belarus) 5:1
  • 28 yanvar. "BATE" Borisov (Belarus) – "Zimbru" Kişinyov (Moldova) 0:4
  • 28 yanvar. "Skonto" Riqa (Latviya) – "Spartak" Moskva (Rusiya) 2:1
Yer Klub 1 2 3 4 Oyun Q H M T/F TB X
1 "Spartak" Moskva
(Rusiya)
*** 3:1 1:2 5:1 3 2 0 1 9:4 +5 6
2 "Zimbru" Kişinyov
(Moldova)
1:3 *** 2:0 4:0 3 2 0 1 7:3 +4 6
3 "Skonto" Riqa
(Latviya)
2:1 0:2 *** 3:1 3 2 0 1 5:4 +1 6
4 "BATE" Borisov
(Belarus)
1:5 0:4 1:3 *** 3 0 0 3 2:12 -10 0

Final[redaktə | əsas redaktə]

Tarix 1 2 Hesab
30 yanvar "Spartak" Moskva (Rusiya) "Zimbru" Kişinyov (Moldova) 3:0