Birlik Kuboku 2002

Vikipediya, azad ensiklopediya
Jump to navigation Jump to search

X Birlik Kuboku[redaktə | əsas redaktə]

  • Moskva — 2002
  • 19 yanvar – 27 yanvar
  • 1 komanda müsabiqədənkənar olmaqla, ümumilikdə 16 komanda iştirak etmişdir

Turnir iştirakçılarının nəticələri:[redaktə | əsas redaktə]

Yer Klub Oyun Q H M T/F TB X
1 "Dinamo" Kiyev
(Ukrayna)
6 6 0 0 17-6 +11 18
2 "Spartak" Moskva
(Rusiya)
6 5 0 1 25-8 +17 15
3 "Skonto" Riqa
(Latviya)
4 3 0 1 9-5 +4 9
4 "Kaunas"
(Litva)
5 1 2 2 2-6 -4 5
5 "Flora" Tallin
(Estoniya)
4 2 2 0 5-2 +3 8
6 "Nisa" Aşqabad
(Türkmənistan)
4 2 0 2 7-5 +2 6
7 "Şerif" Tiraspol
(Moldova)
4 2 0 2 10-12 -2 6
8 "Torpedo" Kutaisi
(Gürcüstan)
3 1 0 2 3-7 -4 3
9 "Reqar-TadAZ" Tursunzadə
(Tacikistan)
3 1 0 2 3-4 -1 3
10 "Pünik" İrəvan
(Ermənistan)
3 1 0 2 5-9 -4 3
11 "SKA PVO" Bişkek
(Qırğızıstan)
3 0 2 1 2-5 -3 2
12 "Belşina" Bobruysk
(Belarus)
3 0 1 2 3-6 -3 1
13 "Şəmkir" Şəmkir
(Azərbaycan)
3 0 1 2 1-6 -5 1
14 "Jenis" Astana
(Qazaxıstan)
2 0 0 2 1-4 -3 0
15 "Neftçi" Fərqanə
(Özbəkistan)
3 0 0 3 2-10 -8 0
MK "Yeniyetmələr yığması"
(Rusiya)
3 1 0 2 4-7 -3 3
Cəmi
(15 komanda)
56 24 8 24 95 80

Qrup mərhələsi[redaktə | əsas redaktə]

A Qrupu[redaktə | əsas redaktə]

  • 19 yanvar. "Spartak" Moskva (Rusiya) – "Neftçi" Fərqanə (Özbəkistan) 3:0
  • 19 yanvar. "Şerif" Tiraspol (Moldova) – "Pünik" İrəvan (Ermənistan) 3:0
  • 20 yanvar. "Spartak" Moskva (Rusiya) – "Şerif" Tiraspol (Moldova) 6:1
  • 20 yanvar. "Pünik" İrəvan (Ermənistan) – "Neftçi" Fərqanə (Özbəkistan) 3:0
  • 22 yanvar. "Spartak" Moskva (Rusiya) – "Pünik" İrəvan (Ermənistan) 6:2
  • 22 yanvar. "Şerif" Tiraspol (Moldova) – "Neftçi" Fərqanə (Özbəkistan) 4:2
Yer Klub 1 2 3 4 Oyun Q H M T/F TB X
1 "Spartak" Moskva
(Rusiya)
*** 6:1 6:2 3:0 3 3 0 0 15:3 +12 9
2 "Şerif" Tiraspol
(Moldova)
1:6 *** 3:0 4:2 3 2 0 1 8:8 = 6
3 "Pünik" İrəvan
(Ermənistan)
2:6 0:3 *** 3:0 3 1 0 2 5:9 -4 3
4 "Neftçi" Fərqanə
(Özbəkistan)
0:3 2:4 0:3 *** 3 0 0 3 2:10 -8 0

B Qrupu[redaktə | əsas redaktə]

  • 19 yanvar. "Gənclər yığması" (Rusiya) – "Torpedo" Kutaisi (Gürcüstan) 1:3
  • 19 yanvar. "Skonto" Riqa (Latviya) – "Jenis" Astana (Qazaxıstan) 2:0
  • 20 yanvar. "Torpedo" Kutaisi (Gürcüstan) – "Skonto" Riqa (Latviya) 0:3
  • 20 yanvar. "Jenis" Astana (Qazaxıstan) – "Gənclər yığması" (Rusiya) 2:3
  • 22 yanvar. "Torpedo" Kutaisi (Gürcüstan) – "Jenis" Astana (Qazaxıstan) 2:1
  • 22 yanvar. "Skonto" Riqa (Latviya) – "Gənclər yığması" (Rusiya) 2:0
Yer Klub 1 2 3 4 Oyun Q H M T/F TB X
1 "Skonto" Riqa
(Latviya)
*** 3:0 2:0 2:0 3 3 0 0 7:0 +7 9
2 "Torpedo" Kutaisi
(Gürcüstan)
0:3 *** 3:1 2:1 3 2 0 1 5:5 = 6
3 "Gənclər yığması"
(Rusiya)
0:2 1:3 *** 3:2 3 1 0 2 4:7 -3 3
4 "Jenis" Astana
(Qazaxıstan)
0:2 1:2 2:3 *** 3 0 0 3 3:7 -4 0

C Qrupu[redaktə | əsas redaktə]

  • 19 yanvar. "Şəmkir" Şəmkir (Azərbaycan) – "Reqar-TadAZ" Tursunzadə (Tacikistan) 1:3
  • 19 yanvar. "Dinamo" Kiyev (Ukrayna) – "Kaunas" (Litva) 2:1
  • 20 yanvar. "Dinamo" Kiyev (Ukrayna) – "Şəmkir" Şəmkir (Azərbaycan) 3:0
  • 20 yanvar. "Kaunas" (Litva) – "Reqar-TadAZ" Tursunzadə (Tacikistan) 1:0
  • 22 yanvar. "Dinamo" Kiyev (Ukrayna) – "Reqar-TadAZ" Tursunzadə (Tacikistan) 2:0
  • 22 yanvar. "Şəmkir" Şəmkir (Azərbaycan) – "Kaunas" (Litva) 0:0
Yer Klub 1 2 3 4 Oyun Q H M T/F TB X
1 "Dinamo" Kiyev
(Ukrayna)
*** 2:1 2:0 3:0 3 3 0 0 7:1 +6 9
2 "Kaunas"
(Litva)
1:2 *** 1:0 0:0 3 1 1 1 2:2 = 4
3 "Reqar-TadAZ" Tursunzadə
(Tacikistan)
0:2 0:1 *** 3:1 3 1 0 2 3:4 -1 3
4 "Şəmkir" Şəmkir
(Azərbaycan)
0:3 0:0 1:3 *** 3 0 1 2 1:6 -5 1

D Qrupu[redaktə | əsas redaktə]

  • 19 yanvar. "Belşina" Bobruysk (Belarus) – "Flora" Tallin (Estoniya) 1:3
  • 19 yanvar. "Nisa" Aşqabad (Türkmənistan) – "SKA PVO" Bişkek (Qırğızıstan) 3:0
  • 20 yanvar. "Belşina" Bobruysk (Belarus) – "Nisa" Aşqabad (Türkmənistan) 1:2
  • 20 yanvar. "Flora" Tallin (Estoniya) – "SKA PVO" Bişkek (Qırğızıstan) 1:1
  • 22 yanvar. "Belşina" Bobruysk (Belarus) – "SKA PVO" Bişkek (Qırğızıstan) 1:1
  • 22 yanvar. ""Flora" Tallin (Estoniya) – "Nisa" Aşqabad (Türkmənistan) 1:0
Yer Klub 1 2 3 4 Oyun Q H M T/F TB X
1 "Flora" Tallin
(Estoniya)
*** 1:0 1:1 3:1 3 2 1 0 5:2 +3 7
2 "Nisa" Aşqabad
(Türkmənistan)
0:1 *** 3:0 2:1 3 2 0 1 5:2 +3 6
3 "SKA PVO" Bişkek
(Qırğızıstan)
1:1 0:3 *** 1:1 3 0 2 1 2:5 -3 2
4 "Belşina" Bobruysk
(Belarus)
1:3 1:2 1:1 *** 3 0 1 2 3:6 -3 1

1/4 Final[redaktə | əsas redaktə]

  • 23 yanvar. "Flora" Tallin (Estoniya) – "Kaunas" (Litva) 0:0 p. 1:3
  • 23 yanvar. "Skonto" Riqa (Latviya) – "Şerif" Tiraspol (Moldova) 4:2
  • 23 yanvar. "Dinamo" Kiyev (Ukrayna) – "Nisa" Aşqabad (Türkmənistan) 3:2
  • 23 yanvar. "Spartak" Moskva (Rusiya) – "Torpedo" Kutaisi (Gürcüstan) 3:1

1/2 Final[redaktə | əsas redaktə]

  • 20 yanvar. "Spartak" Moskva (Rusiya) – "Kaunas" (Litva) 4:1
  • 20 yanvar. "Skonto" Riqa (Latviya) – "Dinamo" Kiyev (Ukrayna) 0:3

Final[redaktə | əsas redaktə]

Tarix 1 2 Hesab
27 yanvar "Spartak" Moskva (Rusiya) "Dinamo" Kiyev (Ukrayna) 3:4